هدر موبایل
1391/04/30 14:05:00
سرویس اجتماعی
سلیمی با تاکید بر اهداف هوشمندسازی مدارس:

محوریت آموزش، تربیت دانش آموز پژوهشگر است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به هوشمند سازی مدارس کشور، گفت: هدف از هوشمندسازی مدارس تربیت دانش‌آموزانی پژوهش ‌محور و پژوهشگر است.
محوریت آموزش، تربیت دانش آموز پژوهشگر است عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به هوشمند سازی مدارس کشور، گفت: هدف از هوشمندسازی مدارس تربیت دانش‌آموزانی پژوهش ‌محور و پژوهشگر است. https://cdn.icana.ir/d/019/439.jpg محوریت,آموزش،,تربیت,دانش,آموز,پژوهشگر,است Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به هوشمند سازی مدارس کل کشور و اجرایی شدن سند تحول بنیادین در سال تحصیلی جدید، اعلام کرد: بیشترین برنامه‌های تحول بنیادین در سالجاری اجرایی شده و در پی آن نیز مدارس هوشمند می‌شوند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع هوشمند سازی مدارس که از محورهای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است؛ باید تا پایان برنامه پنجم توسعه به سرانجام برسد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر هوشمند سازی مدارس کشور، بیان کرد: اتصال مدارس به شبکه اینترنت، تجهیز کلاس‌های مدارس و تولید محتوای الکترونیکی از جمله فعالیت‌هایی است که به جهت هوشمندسازی در مدارس اجرا می‌شود.

وی ارتقای کیفیت در حوزه تعلیم و تربیت با استفاده از تکنولوژی‌ها و فن آوری‌های نوین دنیا همگام با نیازهای دانش آموزان و معلمان را از دیگر دستاوردها هوشمندسازی مدارس دانست.

سلیمی گفت: هوشمندسازی مدارس مهم‌ترین عامل تقویت بهره‌مندی از فن‌آوری روز، توسط معلمان و دانش آموزان به شمار می رود و هدف از هوشمندسازی مدارس تربیت دانش‌آموزانی پژوهش ‌محور و پژوهشگر است و همچنین به‌کار‌گیری دانش و فن آوری برتر، زمینه‌ساز تربیت مدیران فردای میهن اسلامی قلمداد می شود.

هوشمند سازی مدارس از واقعیت تا رویا

طرح هوشمند سازی مدارس در سال 1984 برای نخستین بار در دنیا مطرح شد. اما آنچه به عنوان مدارس هوشمند در کشور ما مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد با مدارس هوشمند دنیا فاصله و فرقی نجومی‌دارد، در حالی که تعداد زیادی از مدارس کشورمان جزو مدارس تخریبی هستند و باید هر چه سریعتر نوسازی شوند و در زمانی که در روستاهای دور افتاده و شهرهای کم برخوردار تعداد زیادی از دانش آموزان از رفتن به مقاطع بالای تحصیلی به دلیل نداشتن کلاس محروم می‌شوند؛ هوشمند سازی کلاس‌های درس که لزوم شرکت در آنها داشتن یک لپ تاپ است و خرید لپ تاپ برای دانش آموزانی که قرار است در کلاس‌های هوشمند حاضر شوند به لطیفه‌ای تلخ برای والدین شبیه است.

زهرا سلیمی کارشناس آموزش و پرورش با انتقاد ازعجله آموزش و پرورش برای هوشمند سازی مدارس معتقد است: تجهیز یک یا دو کلاس درس در مدارس به تعدادی رایانه در حد نو، چند عدد سی دی و ویدئو پروژکتور ابزارهای آموزش و پرورش از الزامات اولیه برای هوشمند سازی مدارسبه شمار می رود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet