هدر موبایل
1387/09/04 10:24:00
سرویس کمیسیون ها
ناصری‌نژاد خبر داد

تدوین استراتژی اجرای پروژه‌های نفتی و گازی در کمیسیون انرژی

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تلاش این کمیسیون برای تدوین استراتژی‌های‌ در جهت برنامه‌ریزی برای اجرای پروژه‌های نفتی و گازی خبر داد.

"مجید ناصری‌نژاد" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در ارتباط با عامل تأخیر در ساخت و اتمام پروژه‌های صنعت نفت گفت: چند عامل مهم در این زمینه وجود دارد که اصلی‌ترین عامل آن، اقتصادی است.

وی افزود: باید بپذیریم که کل دنیا با تمام امکانات به ایران فشار می‌آورند و این مسئله بر روی امکانات و سرعت پروژه‌های ما تأثیر گذاشته است.

ناصری‌نژاد اظهارداشت: در برخی از پروژه‌ها عقد قرارداد صورت می‌گیرد اما قدرت‌های جهانی از جمله آمریکا بر راه ادامه پروژه سنگ‌اندازی می‌کنند.

وی از دیگر عوامل تأخیر در اتمام و ساخت پروژه‌های صنعت نفت را عدم وجود برنامه مدون و حساب شده دانست و گفت: تغییر مداوم برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌ها باعث تأخیر و آسیب رسانی در اجرای پروژه‌ها شده است.

نماینده شادگان خاطرنشان کرد: کمیسیون انرژی معتقد است که با ارائه برنامه مدون و زمان بندی خاص و همچنین پیگیری منطقی با امکانات موجود نیز می‌توانیم پروژه‌ها را به پیش ببریم.

عضو کمیسیون انرژی افزود: به دلیل عدم  برنامه‌ریزی، زمان مشخصی نیز برای اتمام پروژه در نظر گرفته نمی‌شود و همین مسئله باعث آشفتگی می‌شود.

ناصری‌نژاد تصریح کرد: کمیسیون انرژی با جدیت به دنبال تدوین استراتژی برای برنامه‌ریزی پروژه‌ها و قراردادهای گازی و نفتی می‌باشد.

وی در ادامه افزود: باید به گونه‌ای برنامه عملیاتی پروژه‌ها تدوین شود که تحولات مدیریتی در اجرای پروژه‌ها تأثیر گذار نباشد.

عضو کمیسیون انرژی همچنین از تدوین استراتژی صدور گاز با زمان‌بندی معین در این کمیسیون خبر داد و گفت: باید وضعیت تولید و استفاده از منابع گازی خود را بشناسیم و براساس یک برنامه مشخص حرکت نماییم.

وی افزود: در حال حاضر مصرف داخلی با تولیدمان همخوانی ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet