شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/09/04 16:42:00
سرویس فرهنگی

آرین‌منش: وزارت ارشاد تفکیک بین موسیقی حلال و حرام را صراحتاً اعلام کند

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ وزارت ارشاد تفکیکی بین موسیقی حلال و حرام انجام دهد و دیدگاه خود را صراحتاً به مردم اعلام و در جهت تولید و تکثیر موسیقی حلال تلاش کند.

"جواد آرین‌منش" نماینده مشهد و کلات در خصوص وضعیت موسیقی در کشور و مشکلات موجود آن به خبرنگار خانه ملت گفت: باید بپذیریم که موسیقی یک ضرورت و یک نیاز جدی است و جامعه جوان ما به موسیقی نیاز دارد.

وی خاطرنشان ساخت: اگر ما بپذیریم که موسیقی یک نیاز است بایستی در جهت تولید برنامه‌های موسیقیایی مناسب و لازم سرمایه گذاری کنیم.

آرین‌منش با بیان اینکه رسانه‌های ما عملاً حجم بالایی را به موسیقی اختصاص داده‌اند، تصریح کرد: نفی‌کردن اصل موسیقی امر مطلوبی نیست.

وی تاکید کرد: آنچه که تاکنون اتفاق افتاده این است که موسیقی اصیل و سالم مورد کم مهری واقع شده است و ما سرمایه گذاری مناسبی در این حوزه نداشته‌ایم لذا با یک خلع برنامه‌ای مواجه هستیم.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی اظهار داشت: طبیعی است وقتی امری که مورد نیاز است از مجاری صحیح و سالم تامین نگردد و تولید کنندگان آثار مجاز تقویت نشوند و مورد حمایت قرار نگیرند، عرصه و میدان به دست کسانی می‌افتد که تولید کننده آثار نامطلوبِ نامناسب، غیر اسلامی و عمدتاً الهام گرفته از موسیقی غربی است.

آرین‌منش در خصوص توسعه موسیقی ناهمگون رپ به صورت نامتعارف در جامعه گفت: این امر عمدتاً از مجاری فرهنگ غربی در کشور وارد می‌شود و وجود هزاران شبکه ماهواره‌ای و سایت اینترنتی و چهار و نیم میلیون گیرنده غیرمجاز ماهواره در داخل کشور، زمینه و بستر را برای نشر موسیقی غیرمجاز در کشور فراهم کرده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که بحث نظارت در این زمینه بسیار سخت است، خاطرنشان کرد: برای مقابله با این روند روبه رشد دو دسته راهکار وجود دارد که دسته اول شامل کارهای ایجابی و دسته دوم امور سلبی است که باید انجام گیرد.

وی تصریح کرد: معتقد نیستم که بایستی بعد نظارتی را کاملاً کنار بگذاریم ولی باید به موازات نظارت در جهت تولید برنامه‌های مناسب و سیاستگذاری در این خصوص اقدام کنیم.

نماینده مشهد در پایان اظهارداشت: به نظر می‌رسد در حال حاضر ما در حالی که تولید موسیقی داریم اما با یک حالت غیر محسوس ظاهر شده‌ایم و بایستی وزارت ارشاد تفکیکی بین موسیقی حلال و حرام انجام دهد و دیدگاه خود را صراحتاً به مردم اعلام و سپس در جهت تولید و تکثیر موسیقی حلال تلاش کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet