خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1386/04/04 10:47:00
سرویس سیاسی
در پی اعطای نشان «سر» به سلمان رشدی

رئیس مجلس: سلمان رشدی مرده‌ای ابدیست که با این نشان زنده نمی‌شود

غلامعلی حدادعادل با اشاره به سخنان هفته گذشته نایب رئیس مجلس در خصوص اعطای نشان سر به سلمان رشدی و بیانیه نمایندگان مجلس گفت: باید پرسید، ملکه ۸۰ ساله انگلیس در سالروز تولد خود با چه انگیزه‌ای به کسی که پیامبر بزرگ اسلام را مورد اهانت قرار داده و شخصیتی را که مورد محبوبیت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون مسلمان جهان است مورد بی احترامی قرار داده است به دریافت لقب و نشان سر مفتخر می‌کند.

وی افزود: چگونه می‌شود این اقدام را موجه جلوه داد؟ آیا سلمان رشدی با انتشار کتاب آیات شیطانی خدمتی به مردم انگلیس کرده است؟ آیا خدمتی به مردم جهان کرده است و یا دارویی کشف کرده و از رنج و آلام مردم جهان کاسته است؟ آیا به رفاه عمومی کمک کرده است، شجاعت و شهامتی در جنگ به خرج داده است و از میهن خود دفاع کرده است؟ این مرتد فراری تبعیدی آیا برای کاهش رنج و آلام کودکان عراقی که به دست سربازان انگلیسی و آمریکایی قتل عام می‌شوند کاری کرده است؟
رئیس مجلس تصریح کرد: سلمان رشدی کاری جز بی شرمی و اهانت به پیامبر بزرگ اسلام و به مقدسات مسلمانان کار دیگری نکرده است، پس چگونه می‌شود دولتی که با کشورها و دولت‌های اسلامی روابط سیاسی دارد و از بازار کشورهای اسلامی بهره‌های فراوان می‌برد چنین اقدام نابخرادانی انجام دهد؟
حدادعادل گفت: ما حقیقتا هیچ دلیلی برای اعطای نشان سر به سلمان رشدی مرتد نمی‌شناسیم و این اقدام را جز خصومت کور و بی عقلی محض از جانب دولت انگلستان به هیچ چیز دیگری نمی‌توانیم تعبیر کنیم.
وی همچنین افزود: در اذهان مردم مشرق زمین که سابقه استعماری انگلیس را می‌دانند این کشور در برابر آمریکایی‌ها که مظهر نادانی تلقی می‌شده‌اند مظهر شیطنت تلقی می‌گردد ولی ظاهرا باید گفت انگلستان با این اقدام اخیر بلاهت و صفاهت خود را در عرصه بین المللی و روابط سیاسی به اثبات رسانده است.
وی ادامه داد: دولت انگلیس مطمئن باشد که این اقدام نه تنها از نظر مسلمانان جهان محکوم است بلکه خردمندان جهان و صلح دوستان جهان این اقدام نابخردانه را محکوم می‌کنند و مسلما همه مردم صلح دوست و آزادی خواه جهان این اقدام را اقدامی ضد صلح و تشنج آفرین تلقی می‌کنند که باید محکوم شود. همانطور که مسلمانان در سایر کشورها با تظاهرات وسیع این اقدام را محکوم کرده‌اند، خصوصا مسلمانان پاکستان در تظاهرات گسترده‌ای خشم و انزجار خود را نشان داده‌اند و جا دارد که ما از ملت پاکستان و مجلس نمایندگان پاکستان تشکر کنیم.
رئیس مجلس خطاب به ملکه انگلستان گفت: ملکه انگلستان بداند با این اقدام بی‌شرمانه و گستاخانه از سوی دولت انگلستان مسلما مسلمانان جهان این اقدام را بدون جواب نخواهند گذاشت و بداند که سلمان رشدی با فتوای شجاعانه امام راحل به مرگ ابدی محکوم شده و این مرده با این لقب‌ها زنده نخواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet