ولادت امام موسی کاظم (ع)
1386/06/04 14:19:00
سرویس صحن

مجلس با قرائت گزارش سؤالات نمایندگان بصورت خارج از نوبت مخالفت کرد

نمایندگان مجلس با قرائت گزارش کمیسیون‌ها در مورد سئوالات نمایندگان از وزرا به صورت خارج از نوبت مخالفت کردند.

به گزرش خبرگزاری خانه ملت، تعدادی از نمایندگان درخواست کردند تا گزارش برخی کمیسیون‌ها در مورد سؤال نمایندگان از وزرای کابینه خارج از نوبت در دستور کار مجلس قرار گیرد.

براین اساس نمایندگان پشنهاد دادند تا گزارش کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی در مورد سؤال محمدعلی مقنیان نماینده بیجار از وزیر نیرو، و سؤال عشرت شایق نماینده تبریز از وزیر جهاد کشورزی و سؤال جعفر سادات موسوی نماینده مبارکه از وزیر نیرو بصورت خارج از نوبت در صحن علنی مجلس قرائت شود.

گزارش کمیسیون‌های امنیت ملی و سایست خارجی مجلس در مورد سؤال محمد علی مقنینان نماینده بیجار از وزیر کشور، سؤال سید احمد آوایی، علی احمدی، محمود دهقان و حسن کامران از وزرای امور خارجه و نفت و سؤال حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد از وزیر امور خارجه نیزاز دیگر  گزارشهایی بود که نمایندگان خواستار قرائت آنها به صورت خارج از نوبت بودند ولی نمایندگان با 28 رای موافق و 77 رای مخالف با این تفاضا مخالفت کردند.

پس از اینکه نمایندگان مجلس به قرائت خارج از نوبت گزارش کمیسیون‌ها در مورد سؤال از وزیران رای منفی دارند، اکبر اعلمی نماینده تبریز نسبت به این رای‌گیری تذکر داد.

وی گفت: براساس آئین‌نامه داخلی مجلس پس از اینکه نمایندگان از پاسخ سؤال خود از وزیران قانع نمی‌شوند سؤال برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع می‌شود و کمیسیون‌های تخصصی باید طی یک هفته گزارش خود را تهیه و در صحن علنی مجلس قرائت کنند.

همچنین قرار بود نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس در مورد کلیات لایحه یک فوریتی «اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی» تصمیم‌گیری کنند که به دلیل اتمام وقت جلسه علنی امروز مجلس و مطرح شدن دو طرح دو فوریتی، تصمیم‌گیری در این خصوص به جلسه آتی مجلس موکول شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet