هدر اصلی
1387/09/05 12:58:00
سرویس سیاسی
رئیس مجلس در دیدار با رئیس جهمور لبنان:

ایران از وحدت همه گروههای سیاسی در لبنان جهت سازندگی این کشور حمایت می کند

لاریجانی گفت: ایران از وحدت همه گروههای سیاسی در لبنان در جهت پیشرفت و سازندگی در این کشور حمایت می کند.

به گزارش خانه ملت، "میشل سلیمان" رئیس جمهور لبنان صبح امروز سه شنبه با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ابتدا، دکتر لاریجانی با اشاره به روابط بسیار خوب بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و لبنان، این کشور را برخوردار از جایگاهی ممتاز در افکار عمومی و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و دارای موقعیتی راهبردی در منطقه دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران فراتر از عرصه های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی، دارای روابط و مناسباتی ریشه دار و عمیق با لبنان است.

وی با اشاره به مقاومت لبنان در جنگ 33روزه رژیم صهیونیستی علیه این کشور اظهار داشت: مقاومت و ایستادگی مردم لبنان بویژه حزب ا... در برابر حملات گسترده رژیم صهیونیستی و شکست این رژیم، حقیقتاً امری ستودنی بود که موجبات ارتقاء شأن و منزلت لبنان در روابط بین الملل را فراهم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اظهار خرسندی از استقرار آرامش در لبنان و ابراز امیدواری نسبت به آئین درخشان در این کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران از وحدت همه گروههای سیاسی در لبنان در جهت پیشرفت و سازندگی در این کشور حمایت می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: لبنان به عنوان کشوری دولت و برادر در منطقه مهم خاورمیانه همواره از حمایت معنوی جمهوری اسلامی ایران برخوردار خواهد بود.

در ادامه این دیدار " میشل سلیمان" رئیس جمهور لبنان، هدف از سفر خود به کشورمان را تقدیر از تلاشهای جمهوری اسلامی ایران در استقرار آرامش در لبنان پس از بحران جنگ رژیم صهیونیستی علیه این کشور و رایزنیی جهت گسترش هر چه بیشتر روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور عنوان کرد و گفت: مشارکت جمهوری اسلامی ایران در فرایند بهبود سیاسی پس از جنگ 33 روزه و کمک به ایجاد آرامش و وحدت در لبنان بر کسی پوشیده نیست و مردم و دولت و مجلس لبنان، حمایتهای جمهوری اسلامی ایران را از یاد نخواهد برد.

وی با اشاره به تلاش همه گروههای لبنان بویژه حزب ا... درمقاومت علیه حملات رژیم صهیونیستی و پیروزی نهایی لبنان در این جنگ گفت: اسرائیل پس از این شکست، همواره به دنبال انتقام بوده و سعی داشته با ایجاد تفرقه بین گروههای مختلف سیاسی لبنان پیروزی را به کام مردم این کشور تلخ کند، اما خوشبختانه با روند کنونی وحدت سیاسی بین عوامل تاثیرگذار در جامعه لبنان به نتیجه ای نخواهد رسید.

وی وحدت بین مردم لبنان را تنها راه افزایش قدرت مقاومت علیه حملات احتمالی رژیم صهیونیستی در آینده دانست و ابراز امیدواری کرد که با استمرار حمایت های کشورهای دولت لبنان، این کشور بتواند دوران سخت گذار به سمت ثبات دائمی و رونق اقتصادی را طی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet