خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/09/07 14:00:00
سرویس سیاسی
حداد عادل در نشست مجالس آسیایی :

فرآیند جهانی شدن، هویت ملی و منطقه ای ملت ها را تهدید می کند

عضو هیات همراه رئیس مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه در دومین نشست مجمع مجالس آسیایی گفت : ما در جهانی زندگی می کنیم که فرآیند جهانی شدن، هویت ملی و منطقه ای ملت ها را تهدید می کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به اندونزی، "غلامعلی حداد عادل " افزود : قدرتهای بزرگ با استفاده از امکانات اقتصادی، نظامی، سیاسی، فرهنگی و رسانه ای خود می خواهند همه جهان را از فرهنگ های متنوع و اصیل تهی کنند و دنباله رو خود قرار دهند.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: علاقه آنها به فرهنگ های کهن فقط تا آن حد است که بتوانند آثار به جامانده از آن فرهنگ ها را در موزه ها تماشا کنند، و با دیدن آن آثار رفع خستگی کنند.

حداد عادل خاطرنشان کرد: درست است که استعمار به معنای کلاسیک آن امروزه دیگر وجود ندارد اما حقیقت این است که روح استعمار همچنان زنده است و خود را در قالبی جدید پشت نقابهای تازه پنهان کرده و همان اهداف و مقاصد گذشته را تعقیب می کند.

وی افزود: اکنون باید پرسید در چنین جهانی وظیفه ما ملتهای آسیایی چیست آیا ما که بنیانگذاران و وارثان کهن ترین فرهنگ ها و تمدنهای جدید هستیم باید در برابر از دست رفتن هویت فرهنگی خود بی تفاوت و بی اعتنا بمانیم. آیا ما می توانیم فرآیند جهانی شدن را هدایت کنیم.

حداد عادل گفت: اگر پاسخ این مثبت است و مامی توانیم فرآیند جهانی شدن را هدایت کنیم پس به نظر می رسد یک راه حل برای افزایش مقاومت در برابر طوفان سخت جهانی شدن تشکیل اتحادیه ها و سازمانهای منطقه ای و قاره ای باشد.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر چنین اتحادیه ها و سازمانهایی در قاره آسیا به فراوانی شکل گرفته و مجمع مجالس آسیایی یکی از جدیدترین و گسترده ترین آنها می باشد که
می بایست با تلاش و همکاری همه ما به صورت یکی از نیرومندترین و موثرترین آنها درآید.

حداد عادل خاطرنشان کرد: آسیا نه تنها صاحب فرهنگهای غنی است که صاحب ثروتهای سرشار است بر این اساس ما می توانیم در آسیا به تولید و توزیع انرژی نظم و سامان بهتری دهیم و می توانیم انواع ارتباطات را از ارتباط اینترنتی و رسانه ای تا انواع حمل و نقل با وضع قوانین لازم در میان کشورهای آسیایی تسهیل کنیم.

وی با اشاره به برپایی اجلاس شهرداران پایتخت ها و کلان شهرهای آسیایی در هفته گذشته در تهران اظهارداشت: اینگونه دیدارها و همکاری ها می تواند به تحکیم همبستگی ملتها و دولتهای آسیایی کمک کند.

وی افزود: ما باید بکوشیم تا آسیا برای آسیائیان به قاره ای امن و سرشار از امکانات بدل شود و هیچ آسیایی خود را در هیچ یک از کشورهای این قاره غریب و بیگانه نداند.

حداد عادل در پایان گفت : بسیار مایه خوشبختی است که می بینیم مجمع مجالس آسیایی قوت و اعتبار روز افزون پیدا کرده و مسیر خود را به سوی مقصدی روشن طی می کند.

دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی روز گذشته در صدر هیاتی برای شرکت در سومین اجلاس مجمع مجالس آسیاسی عازم جاکارتا پایتخت اندونزی شد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet