عید سعید فطر
1387/09/07 14:06:00
سرویس بین الملل
باهنر در دیدار با معاون کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین:

کاهش بحران در عراق و افغانستان از بستری های مناسب همکاری بین دو کشور ایران و چین می باشد

نایب رییس دوم مجلس گفت: تلاش دیپلماتیک در جهت کاهش تنش و بحران در عراق و افغانستان از بستری های مناسب همکاری بین دو کشور ایران و چین می باشد .

به گزارش خانه ملت، "دوچینگ لین" معاون کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین روز پنج شنبه با محمد رضا باهنر نایب رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون راههای گسترش روابط دوجانبه و مهمترین مسایل سیاسی و بین المللی گفت وگو کرد .

در این دیدار محمد رضا باهنر با اشاره به نقش برجسته پارلمان ها در رفع موانع همکاری میان دولت ها ، تداوم تبادل نظر و همکاری میان مجالس و رفت و آمد ها و دیدار های متقابل در سطوح مختلف روسای مجالس ، کمیسیون های متناظر و گروه های دوستی و پارلمانی دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

وی جایگاه مجلس شورای اسلامی در قانون اساسی کشور را رفیع خوانده و آن را در تقویت روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران موثر دانست .

باهنر ابراز امیدواری کرد سطح ارتباطات پارلمانی دوکشور از روند روبه رشدی برخوردار گردد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح اوضاع منطقه و مشکلات کشورهای همسایه از هرگونه تلاش و همکاری ایران در جهت برگرداندن ثبات و امنیت برای این کشور ها ابراز آمادگی کرد .

نایب رییس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشورمان گفت : فرصت مناسبی برای برون رفت از وضعیت فعلی پرونده صلح آمیز هسته ای ایران در شورای امنیت فراهم  است.

باهنر از کشور چنین به عنوان عضو دائم شورای امنیت یاد کرد و گفت این کشور می تواند نقش مهمی را در این زمینه ایفا کند .

وی اضافه کرد :انتظار جمهوری اسلامی این است که بدور از هرگونه هیاهو و جنجال با اتخاذ تصمیمات عادلانه مبتنی بر پادمان اژانس هسته ای ، پرونده صلح آمیز هسته ایران را در شورای امنیت مختومه اعلام کرده  و از هرگونه رفتار های غیرحقوقی پرهیز کند .

در ادامه این دیدار معاون کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین با اشاره به خدمات ارزنده ملت چین، بر توسعه و گسترش هرچه بیشتر علمی و فرهنگی بر ضرورت و لزوم روابط نزدیکتر دو کشور ایران و چین در زمینه های مختلف تاکید کرد .

وی همچنین از روند روبه رشد روابط دوکشور در تمام زمینه های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی ابراز خشنودی کرد و افزود: ظرفیت های فراوانی برای همکاری های مشترک میان دو کشور وجود دارد که می توان از آن برای توسعه روابط استفاده کرد . 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet