هدر موبایل
1387/09/07 14:37:00
سرویس بین الملل

ابوترابی فرد : APA به عنوان نماد اقتدار پارلمانی آسیا می تواند پرچمدار حرکت های الهام بخش باشد

ابوترابی فرد گفت: در عصر مردم سالاری و اقتدار پارلمان ها، APA به عنوان نماد اقتدار پارلمانی آسیا می تواند پرچمدار حرکت های الهام بخش و امیدآفرین باشد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، محمد حسن ابوترابی فرد خطاب به نمایندگان شرکت کننده در سومین نشست مجمع مجالس آسیایی اظهارداشت: باید بر این حقیقت تاکید کنم که با تلاش شما همکاران و پارلمانهای آسیایی در شکل گیری AAPP و APA ما در آغاز راه هستیم، راهی که می تواند منجر به تحکیم و گسترش پیوندهای سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و حقوقی در راستای عزت و اقتدار آسیا باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما در کنار یکدیگر و دست در دست هم می توانیم در برابر زیاده خواهی نظام سلطه بایستیم و با یکجانبه گرایی مقابله نماییم و در برابر اشغال، کشتار و تجاوز بایستیم.

وی افزود: همچنین ما با بهره گیری از ظرفیتهای ارزشمند و کم نظیر انسانی، علمی، فرهنگی، اقتصادی و منابع عظیم این قاره کهن، هزاره سوم را هزاره ملل خواهد ساخت.

ابوترابی فرد اظهارداشت: بحران اقتصادی سر برآورده از غرب که از نگاه صندوق بین المللی پول، ریشه در بحران اقتصادی فزاینده آمریکا دارد، در برابر تصمیمات عقلانی و منسجم ما به زانو در خواهد آمد و بستر رشد و توسعه آسیا با همگرایی و همبستگی هموار خواهد شد.

وی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه و به شهادت رسیدن صدها فلسطینی، گفت: یک سوم قربانی‌های محاصره غزه را کودکان تشکیل می‌دهند و تعطیل شدن بیش از دو سوم نانوانی‌های به دلیل فقدان آب و برق و همه معضل‌های سیاسی و اقتصادی موجود در فلسطین با بازگشت به خویشتن و اعتماد به خود حل خواهد شد.

وی با اشاره به چالشهاو فرصت های جهانی شدن و هشدار نسبت به تاثیر منفی جهانی سازی، بر هویت فرهنگی جوامع آسیایی و تعمیق شکاف طبقاتی، بر ضرورت ایجاد شبکه ارتباطی جهانی برای مشارکت در گفتگوی نتیجه بخش در مورد مسائل مهم آسیا و مبادله تجربیات و تحقیقات در راستای تدوین راهبرد مشترک در سطح قاره تاکید کرد.

ابوترابی فرد افزود: کمیته فرعی چالش ها و فرصت ها با تصویب قطعنامه ای در 9 بند و تاکید بر اهمیت فرآیند اجماع سازی میان پارلمان های عضو، از دبیر کل درخواست کرد با دریافت نظرات پارلمان های عضو، پیشنویس یک قانون مشترک را در مورد مهمترین ابعاد جهانی شدن در قاره آسیا آماده نماید.

وی خاطرنشان کرد: در این ارتباط و به منظور تسهیل و تقویت گفتگوها و مذاکرات بین پارلمانی، سازوکار" پارلمان مجازی آسیا" را مورد بررسی قرار داده و گزارش نماید.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت دبیرخانه در طول دوسال گذشته لزوم همکاری و همفکری APA با نهادهای مشابه را آشکارتر ساخت و در این راستا در اجلاس شورای اجرایی در تهران پیشنهادات راهگشایی مطرح شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet