هدر اصلی
1387/09/07 16:05:00
سرویس بین الملل
آقایی در دیدار با رئیس مجلس اعلای جمهوری ترکیه:

وجود منطقه‌ای آرام و با ثبات برای ایران و ترکیه حائز کمال اهمیت است

آقائی با اشاره به مسائل عراق، افغانستان و فلسطین گفت: وجود منطقه‌ای آرام و با ثبات برای ایران و ترکیه حائز کمال اهمیت است.

به گزارش خانه ملت، علی اکبر آقائی رئیس گروه دوستی پارلمان ایران و ترکیه و در ادامه سفر گروه دوستی ایران به ترکیه پیش از ظهر امروز پنج‌شنبه در دیدار با "کوکسال توتپان" رئیس مجلس اعلای جمهوری ترکیه روابط دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکیه را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: بین دو کشور همواره یک رابطه تاریخی و دیرینه برقرار بوده است و گذشت تاریخ بر غنای آن افزوده است.

وی افزود: با شناسایی تمام زمینه‌های توسعه مناسبات باید از این ظرفیت‌های برای تعمیق روابط کمال استفاده کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه رفت و آمد و گفتگوهای پارلمانی را در فرآیند توسعه مناسبات همه جانبه موثر دانست و تصریح کرد: بدون شک گفتگوهای پارلمانی نقش بسزایی در روابط مشترک و گسترش مناسبات همه جانبه دارد و مجلس شورای اسلامی برای تقویت گفتگوها و همکاری‌های پارلمانی آمادگی کامل دارد.

وی خاطر نشان کرد: زمینه‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری و همکاری‌های مشترک در بخش های صنعت، انرژی و فرهنگی میان دو کشور وجود دارد و باید به نحو مطلوب از آنها استفاده کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه در پایان با ابلاغ پیام دعوت علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد که این دیدار بتواند زمینه ساز توسعه و تحکیم روابط فیمابین شود.

در ادامه این دیدار کوکسال توتپان رئیس مجلس اعلای جمهوری ترکیه گفت: ایران و ترکیه دو کشور بزرگ و قدرتمند هستند که توسعه روابط آنها نه تنها به نفع آنها می‌باشد بلکه به نفع کل منطقه خاورمیانه است.

وی افزود: پارلمان‌های دو کشور باید جهت ایجاد ثبات و آرامشی در منطقه تلاش زیادی نمایند.

رئیس مجلس اعلای جمهوری ترکیه در پایان در خصوص قبول دعوت رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد که بتواند در آینده‌ای نزدیک از جمهوری اسلامی ایران دیدار کند.

در این دیدار بادامچیان، انصاری، میر تاج الدینی و حسینی صدر از اعضای دیگر گروه نیز حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet