هدر موبایل
1391/05/23 13:36:17
سرویس اجتماعی
بشیری تاکید کرد:

هوشمند‌سازی مدارس شرط اجرای سند تحول بنیادین

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه موضوع هوشمند‌سازی مدارس که از محورهای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است، گفت: اتصال مدارس به شبکه اینترنت، تجهیز کلاس‌های مدارس و تولید محتوای الکترونیکی از جمله فعالیت‌هایی است که به جهت هوشمندسازی در مدارس اجرا می‌شود.
هوشمند‌سازی مدارس شرط اجرای سند تحول بنیادین عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه موضوع هوشمند‌سازی مدارس که از محورهای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است، گفت: اتصال مدارس به شبکه اینترنت، تجهیز کلاس‌های مدارس و تولید محتوای الکترونیکی از جمله فعالیت‌هایی است که به جهت هوشمندسازی در مدارس اجرا می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/12950.jpg هوشمند‌سازی,مدارس,شرط,اجرای,سند,تحول,بنیادین Icana

فرهاد بشیری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به هوشمند‌سازی مدارس کل کشور در سال تحصیلی جدید، تصریح کرد: بیشترین برنامه‌های تحول بنیادین در سال‌جاری اجرایی شده و در پی آن نیز مدارس هوشمند می‌شوند.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع هوشمند‌سازی مدارس که از محورهای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است؛ باید تا پایان برنامه پنجم توسعه به سرانجام برسد.

وی افزود: اتصال مدارس به شبکه اینترنت، تجهیز کلاس‌های مدارس و تولید محتوای الکترونیکی از جمله فعالیت‌هایی است که به جهت هوشمندسازی در مدارس اجرا می‌شود.

این نماینده مجلس نهم بیان کرد: هوشمند‌سازی مدارس، مباحث پیرامون تربیت معلم، مسائل مربوط به طرح تحول آموزش و پرورش و اقدامات مورد نیاز و همچنین پیشنهادات برای تحول و پیشرفت آموزش و پرورش کشور از جمله محورهای کلانی است که باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

بشیری گفت: در طرح هوشمند سازی مدارس، آموزش ارتباط با دانش آموزان، ارتباط با سایر مدارس، ارائه گزارش عملکرد و سایر فعالیت‌های مدارس ازطریق فناوری اطلاعات وارتباطات انجام می‌شود و محتوای اکثر دروس به صورت الکترونیکی و هوشمند است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: این روش همچنین به معلم امکان می‌دهد تا آزمون را در محل کلاس برگزار کند؛ بدون اینکه نیاز به آوردن یا بردن اوراق امتحانی باشد.

طرح هوشمند سازی مدارس در سال ۱۹۸۴ برای نخستین بار در دنیا مطرح شد. اما آنچه به عنوان مدارس هوشمند در کشور ما مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد با مدارس هوشمند دنیا فاصله و فرقی نجومی ‌دارد. در حالی که تعداد زیادی از مدارس کشورمان جزو مدارس تخریبی هستند و باید هر چه سریعتر نوسازی شوند و در زمانی که در روستاهای دور افتاده و شهرهای کم برخوردار تعداد زیادی از دانش آموزان از رفتن به مقاطع بالای تحصیلی به دلیل نداشتن کلاس محروم می‌شوند؛ هوشمند سازی کلاس‌های درس که لزوم شرکت در آنها داشتن یک لپ تاپ است و خرید لپ تاپ برای دانش آموزانی که قرار است در کلاس‌های هوشمند حاضر شوند؛ به لطیفه‌ای تلخ برای والدین شبیه است.

زهرا سلیمی کارشناس آموزش و پرورش با انتقاد ازعجله آموزش و پرورش برای هوشمند سازی مدارس معتقد است: تجهیز یک یا دو کلاس درس در مدارس به تعدادی رایانه در حد نو، چند عدد سی دی و ویدئو پروژکتور ابزارهای آموزش و پرورش از الزامات اولیه برای هوشمند سازی مدارسبه شمار می‌رود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet