هدر اصلی
1387/09/10 11:23:00
سرویس سیاسی

باهنر: روش سیاسی مدرس در دو مقوله استبداد زدایی و توسعه و نوگرایی قابل تعریف است

نایب رییس مجلس گفت: مدرس در راه خدا مجاهده می کرد و از ملامت و ملامت گران هیچ واهمه ای نداشت. روش سیاسی مدرس در دو مقوله استبداد زدایی و توسعه و نوگرایی قابل تعریف بود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمد رضا باهنر نائب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی امروز یکشنبه را بر عهده داشت در نطق پیش از دستور خود ضمن تبریک سالگرد ازدواج حضرت فاطمه (ص) و حضرت علی (ع)، گفت: چند سالی است به این مناسبت جشن هایی در کشور ما بر پا می شود و امسال در یک مراسم باشکوه بیش از 40 هزار زوج جوان در جوار بارگاه ثامن الائمه آغاز زندگی خود را جشن می گیرند.

وی افزود: گویا دولت هم برای تسهیل امر ازدواج برنامه های مناسبی را تدارک دید که از آغاز تولد هر فرزند ایرانی والدین او بتوانند کمک هایی را از دولت بگیرند و حساب هایی باز کنند.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت با محاسبات دقیق و پیش بینی های ضروری بتواند این طرح ها را به سرانجام با برکتی برساند. مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه آمادگی همکاری و مساعدت را دارد.

وی ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت آیت ا... مدرس گفت: مدرس اگر چه رساله مستقل سیاسی از خود به جا نگذاشته اما عقاید سیاسی و اجتماعی او بصورت فلسفه سیاسی و بلکه اندیشه سیاسی قابل طرح و بررسی است.

باهنر افزود: مدرس در راه خدا مجاهده می کرد و از ملامت و ملامت گران هیچ واهمه ای نداشت. روش سیاسی مدرس در دو مقوله استبداد زدایی و توسعه و نوگرایی قابل تعریف بود.

نایب رئیس مجلس خاطرنشان کرد: خیلی از ما نمایندگان این سئوال در ذهنمان متبادر می شود که چگونه راه مدرس را ادامه دهیم و وظیفه ما چیست؟ برخی با ساده انگاری می گویند چون رضاخانی وجود ندارد نمی توان قدم در جای پای مدرس گذاشت. مدرس حساسیت خود را در چارچوب احکام نورانی اسلام آنچنان نشان می داد که از کوچکترین منفعت ملی گذشت نمی کرد ولی در دفاع از شخص خود هیچ اصراری نداشت حتی جایی که احساس می کرد به وی توهین شده با بزرگواری گذشت می کرد و با کوچکترین رگه های خودکامگی و قانون شکنی و تضییع حقوق مردم برخورد شایسته ای می کرد.

وی گفت: به مناسبت سالگرد شهادت آیت ا... مدرس امسال مجلس شورای اسلامی و نمایندگان دوره هشتم مراسمی را تدارک دیده اند و روز سه شنبه در یک جلسه غیر رسمی میزبان تمامی نمایندگان ادوار مختلف مجلس هستند.

باهنر ادامه داد: شخصیت های مملکتی و رؤسای مجالس هفت گانه گذشته نیز در این مراسم حضور دارند.

وی گفت: امیدوارم نمایندگان مجلس بتوانند به وظیفه خود عمل کرده و یاد مدرس را به خوبی گرامی بدارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet