پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/09/10 16:40:00
سرویس بین الملل

فدایی: با تقویت مبادلات اقتصادی ایران و ژاپن زمینه برای تعمیق مناسبات دوستانه فراهم می‌گردد

نماینده‌ تهران با ابراز خرسندی از روند رو به گسترش ارتباطات اقتصادی و صنعتی ایران و ژاپن گفت: با تقویت مبادلات اقتصادی دو کشور، زمینه برای افزایش درک متقابل و تعمیق همه‌جانبه مناسبات دوستانه فراهم می‌گردد.

به گزارش خانه ملت، "دایکوهارا" از مدیران مرکز مطالعات مالی بین‌المللی ژاپن با حسین فدایی نماینده‌ تهران در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار حسین فدایی با اشاره به سفر اخیر خود به ژاپن و اظهار تمایل مقامات ژاپنی برای توسعه‌ سرمایه‌گذاری در جمهوری اسلامی ایران، افزود: این ابراز تمایل مقامات ژاپنی ناشی از هوشمندی و احاطه نسبت به مسائل منطقه و ایران است، زیرا فرصت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های انرژی، شیلات و معادن در ایران وجود دارد.

نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در ادامه محدودیت‌های ایجاد شده بر علیه جمهوری اسلامی ایران را محصول اقدامات خصمانه‌ آمریکا دانست و اظهار داشت: آمریکا با اعمال فشار به کشورهای خواهان رابطه با جمهوری اسلامی ایران مانع از گسترش روابط ایران با این کشورها می‌گردد و اینگونه کشورها نیز باید سعی کنند موضع مستقل اتخاذ کنند.

در ادامه‌ این ملاقات "دایکوهارا" با اشاره به هشتادمین سالگرد روابط ایران و ژاپن بر علاقه‌مندی بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی ژاپن برای سرمایه‌گذاری در ایران تاکید کرد و گفت: از منظر ژاپن، جمهوری اسلامی ایران کشوری مهم و تاثیرگذار در منطقه است و دارای ظرفیت‌های بالایی در ابعاد گوناگون صنعتی و بازرگانی می‌باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet