هدر اصلی
1387/09/11 13:50:00
سرویس کمیسیون ها

رضایی: با حضور وزیر مسکن راهکارهای تسهیل در نوسازی بافت های فرسوده بررسی شد

عضو کمیسیون عمران از بررسی راهکارها برای تسهیل در نوسازی بافت های فرسوده کشور با حضور وزیر مسکن و شهرسازی خبر داد.

محمدعلی رضایی نماینده تربت حیدریه که با خبرنگار خانه ملت سخن می گفت، افزود: براساس گزارشی که ارائه شد تاکنون 58 هزار بافت فرسوده شهری از سوی وزارت مسکن و شهرسازی خریداری و ساخت و ساز در آنها شروع شده است.

وی افزود: در ادامه مدیرعامل بانک مسکن توضیحاتی در خصوص تسهیلاتی که از سوی این بانک در اختیار انبوه سازان قرار می گیرد ارائه داد.

رضایی خاطرنشان کرد: وی در گزارش خود به کمیسیون عمران گفت که تاکنون حدود 640 میلیارد تومان از محل تبصره 6 را قرارداد بسته ایم که 230 میلیارد تومان آن قرار است در مسکن روستایی هزینه شود.

عضو کمیسیون عمران اظهار داشت: بحث توجه به استاندارد مصالح ساختمانی از موضوعات مورد تاکید کارشناسان وزارت مسکن در جلسه امروز بود که اذعان کردند که روند ساخت و ساز باید به سمت استفاده از مصالح استاندارد پیش برود.

وی همچنین به طرح بیمه ساختمان در جلسه امروز کمیسیون عمران اشاره کرد و افزود: وزارت مسکن ضمن بیان فعال شدن نظام مهندسی در بخش ساختمان از اقدامات صورت گرفته در خصوص بیمه ساختمان به اعضای کمیسیون گزارش دادند.

وی افزود: در این جلسه که مسئولین وزارت نفت هم حضور داشتند بر استاندارد شدن جایگاه ها و انبارهایی که برای نفت و گاز می سازند تاکید شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet