خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/09/11 14:54:00
سرویس کمیسیون ها

کمیسیون ‌انرژی قیمت نفت در بودجه سال ‌٨٨ را بررسی کرد

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی این کمیسیون در خصوص قیمت نفت در بودجه سال ۱۳۸۸ را خبر داد.

حمیدرضا کاتوزیان در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: شرایط اقتصادی دنیا و بحران اقتصادی که در حال حاضر گریبانگیر کشورهای بزرگ شده است، در جلسه روز گذشته کمیسیون بررسی شد .

وی افزود: در جلسه اعلام شد که تقاضا برای نفت در دنیا کاهش پیدا کرده است و این کاهش تقاضا اثر خود را بر قیمت نفت به طور مشخص نشان می‌دهد، به طوری که قیمت نفت در هر بشکه 100 دلار کاهش پیدا کرده است.

رییس کمیسیون انرژی خاطرنشان کرد: حتی اگر سال آینده در مقایسه با وضعیت فعلی، تقاضای انرژی مقداری افزایش داشته باشد، اما از آنجا که به نظر می‌رسد سال آینده، سال رکود اقتصادی در دنیا باشد، تقاضا برای نفت کاهش پیدا می‌کند و این کاهش همین طور خواهد ماند.

کاتوزیان افزود: اعتقاد ما این است که با توجه به روند نزولی که قیمت نفت داشته است و در حال حاضر در حدود 40 تا 45 دلار تثبیت شده است، ما نیز حتما باید در لایحه بودجه قیمت نفت را بین30 تا 40 دلار ببنیم و این راه منطقی برای تدوین بودجه‌ای است که اسکلت آن وابسته به فروش نفت است.

رییس کمیسیون انرژی اظهار داشت: اعتقاد شخصی بنده آن است که در لایحه بودجه سال 88 قیمت نفت نباید بالای 35 دلار باشد، ولی بسیاری از نمایندگان معتقدند که این رقم می‌تواند بین 30 تا 40 دلار باشد.

کاتوزیان درباره نظر کارشناسان دولت درباره قیمت نفت در بودجه سال آینده گفت: نظر دولت را برای قیمت نفت نمی‌دانیم، ولی به نظر می‌رسد که رقم پیشنهادی آن‌ها بالاتر از رقم مورد اعتقاد کمیسیون است، اما اعتقاد کمیسیون انرژی آن است که قیمت نفت در لایحه بودجه عددی بین 30 تا 40 دلار تعیین شود و به نظر من 35 عدد نسبتا منطقی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet