شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/09/13 11:24:00
سرویس اقتصادی

توکلی: دولت در ارائه طرح تحول اقتصادی نباید عجله کند

رییس مرکز پژوهش های مجلس در مورد طرح تحول اقتصادی گفت: عجله دولت در اجرای این طرح بدون ارزیابی نهایی و کارشناسی جدی مناسب نیست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، احمد توکلی در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از علت عدم حضور امروز رئیس جمهور در جلسه علنی مجلس بی اطلاعم.

توکلی در پاسخ به خبرنگاری که پرسید تا چه اندازه نظر دولت و مجلس برای اجرای طرح تحول اقتصادی به هم نزدیک شده، تصریح کرد: من نمی توانم در مورد نظر مجلس نظر بدهم اما کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی تاکنون دو گزارش در مورد این طرح ارائه کرده که طی آن حدود 15 سوال از دولت پرسیده شده اما به هیچ یک از آنها پاسخی داده نشده است.

وی افزود: عدم پاسخگویی دولت به سوالات مجلس نشانگر این است که هنوز نظرات دولت و مجلس به هم نزدیک نشده است.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس یادآور شد: مرکز پژوهش ها تاکنون دو گزارش از طرح تحول اقتصادی تهیه کرده است.

توکلی در پاسخ به این سوال که آیا دولت خود را ملزم به ارائه لایحه ای برای کسب مجوز از مجلس جهت پرداخت نقدی یارانه ها می داند یا خیر؟ گفت: دولت پذیرفته است که چنین لایحه ای را به مجلس بیاورد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا علیرغم گذشت سه هفته از تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه ها در هیات دولت این لایحه هنوز تقدیم مجلس نشده است؟ گفت: ممکن است احساس کنند که این لایحه نیازمند مطالعه بیشتر است.

نماینده تهران در پاسخ به خبرنگاری که پرسید آیا غیبت امروز رئیس جمهور برای ارائه لایحه طرح تحول اقتصادی برای مطالعه بیشتر در مورد این لایحه بوده است؟ اظهار داشت: شاید به همین دلیل باشد.

وی افزود: دولت اصرار دارد که با کمک مجلس طرح تحول اقتصادی را به پیش ببرد. مجلس هم می خواهد خیر و صلاح مردم را بیاندیشد و ببیند که آیا می توان بار تورمی این طرح را کنترل کرد یا نه و بعد آن را تصویب کند.

توکلی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به آثار تورمی طرح تحول اقتصادی مجلس آن را تصویب خواهد کرد یا نه؟ گفت: من از طرف مجلس نمی توانم حرف بزنم. مرکز پژوهش ها تاکنون نظر قطعی در مورد این طرح نداده است اما نظر شخصی من این است که تورم ناشی از این طرح را به سختی می توان کنترل کرد و این نحوه رفتار مناسب نیست.

وی در پاسخ به این سوال که منظورتان چه نحوه رفتاری است، اظهار داشت: منظورم عجله دولت در اجرای این طرح بدون ارزیابی نهایی و کار کارشناسی جدی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet