هدر موبایل
1387/09/13 11:54:00
سرویس اقتصادی

ابوترابی فرد: ممکن است رئیس جمهور به خاطر سفر به آذربایجان شرقی به مجلس نیامده باشد

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور علت غیبت خود در جلسه امروز مجلس را اعلام نکرده است، اظهار داشت: شاید به دلیل تقارن سفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی حضور ایشان به مجلس منتفی شده باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمد حسن ابوترابی فرد در پاسخ به این سئوال که حضور رئیس جمهور به مجلس از قبل اعلام شده بود و تقارنی وجود نداشته است، گفت: پس علتی به ذهنم نمی رسد.

نماینده قزوین در پاسخ به این سئوال که لایحه هدفمند کردن یارانه ها چه زمانی به مجلس ارائه خواهد شد، گفت: با توافق مجلس و دولت در صورتیکه دولت لایحه را به مجلس بفرستد ما هم آن را اعلام وصول می کنیم و به کمیسیون های مربوطه ارجاع می دهیم.

نائب رئیس مجلس با تاکید بر ضرورت بازنگری و تجدید نظر در ساختار اقتصادی و سیاستهای کلان اقتصادی کشور، گفت: با توجه به اهمیت موضوع و ابعاد گسترده سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هر تصمیمی اقتضاء می کند که با نگاه دقیق کارشناسی و علمی همه جانبه تصمیمات مورد ارزیابی قرار گیرد تا تصمیم مناسب و قابل دفاع با اجماع جدی بین دولت و مجلس در دستور کار کشور و قوای سه گانه قرار گیرد و با جدیت اجرا شود.

ابوترابی فرد در پاسخ به سئوال دیگری که به تصمیم دولت برای ارائه این لایحه به شکل فوریتی اشاره داشت و این که آیا مجلس به فوریت این لایحه رای خواهد داد یا خیر؟ گفت: نظر مجلس را باید به رای گذاشت، آنچه که نمایندگان تصمیم بگیرند ملاک عمل ما خواهد بود که روال قانونی خود را طی می کند.

وی در تسریع ضرورت تدوین و تصویب طرح تحول اقتصادی به استفاده با سیستم از ذخایر کشور اشاره کرد و گفت: در این زمینه و همچنین در مورد توجه به طبقات آسیب پذیر بین دولت و مجلس اتفاق نظر وجود دارد اما در مورد چگونگی دستیابی به این تصمیم و زمان اجرای آن نقاط اختلافی وجود دارد.

وی افزود: در فضای امروز مجلس لایحه دولت به صورت کارشناسی بدون توجه به نگاه سیاسی مورد بحث قرار خواهد گرفت و امیدوارم خروجی کشور در جهت مصالح کشور بویژه اقشار آسیب پذیر باشد.

نائب رئیس مجلس در پاسخ به سئوالی که به تورم زا بودن طرح تحول اقتصادی اشاره داشت، گفت: بحث بر سر این نیست که این لایحه تورم زا هست یا نه، ممکن است تصمیماتی اتخاذ شود که آثار تورمی کوتاه مدت داشته باشد اما در دراز مدت به ثبات اقتصادی و کاهش تورم بینجابد.

وی افزود: برخی اقدامات هم اگر چه در کوتاه مدت آثار تورمی ندارد ، اما در دراز مدت تورم جدی مثل برداشت از حساب ذخیره ارزی به بدنه اقتصادی تحمیل می کند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس می خواهد به یک تصمیم عقلانی و علمی و با پشتوانه کار کارشناسی برسد، اظهار امیدواری کرد که به این ترتیب روند اقتصادی کشور تسریع شود و در جهت رشد و توسعه پیش برود و ما را از نیاز به درآمدهای ارزی متأثر از فروش نفت به سمت درآمدهای حاصل از تولید پیش ببرد. امیدوارم محصول کار مجلس ثمره شیرینی برای کشور داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet