هدر موبایل
1387/09/13 13:15:00
سرویس سیاسی

لاریجانی: رئیس جمهور علت تاخیر خود را دادن فرصت بیشتر برای بررسی لایحه تحول اقتصادی دانست

رئیس مجلس در خصوص علت نیامدن رئیس جمهور به مجلس در روز چهارشنبه گفت: رییس جمهور امروز در تماسی که با آقای حاجی بابایی داشتند گفته اند که به خاطر کار بیشتر بر روی این لایحه چند روز ارائه آن را به مجلس به تاخیر می اندازند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دکتر علی لاریجانی گفت: از دو هفته پیش قرار بود که رئیس جمهور به مجلس بیایند و گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور و اجرای قانون برنامه و لایحه تحول اقتصادی به مجلس ارائه دهند اما امروز در تماسی که با آقای حاجی بابایی داشتند گفته اند که به خاطر کار بیشتر بر روی این لایحه چند روز ارائه آن را به مجلس به تاخیر می اندازند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینکه نتایج استیضاح ها به کجا انجامید؟ گفت: در مورد استیضاح ها دو مورد بود که در هیات رئیسه مطرح شد که نمایندگان طراح استیضاح با وزیر مربوطه جلسه بگذارند و چنانچه به جمع بندی نهایی نرسیدند حق نمایندگان است که استیضاح در دستور کار قرار گیرد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: پیش از این هم طراحان استیضاح با وزیر کشاورزی جلسه گذاشتند اما ما مجددا از آنها خواستیم که روز شنبه با وزیر مربوطه جلسه بگذارند و انشاالله که مساله قابل حل باشد.

خبرنگاری از رئیس مجلس در خصوص نظر مجلس در مورد لایحه تحول اقتصادی سوال کرد که وی در پاسخ گفت: اجازه بدهید این لایحه مطرح شود. به نظر می رسد برخی بخش های آن ربطی به تورم نداشته باشد مانند بحث هایی مثل گمرکات و بهره وری که از جمله بخش های مفید این لایحه می باشد.

وی تصریح کرد: تنها نگرانی مجلس و کمیسیون ویژه بررسی کننده این لایحه بخش نقدی کردن یارانه هاست و اعتقاد براینست که کار کارشناسی بیشتری در این خصوص صورت گیرد.

لاریجانی در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد رئیس جمهور می خواهد لایحه بودجه سال آینده را 15 آذر به مجلس بدهند آیا با این وصف مجلس در بررسی و تصویب آن به مشکل بر نخواهد خورد، گفت: باید فرصت لازم در اختیار دولت قرار دهیم تا بررسی کارشناسی بودجه را به اتمام برسانند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه بهتر نبود لایحه تحول اقتصادی ابتدا به کمیسیون ویژه می رفت و سپس بعد از بررسی کارشناسی به صحن علنی می آمد، گفت: همین طور هم هست. این لایحه مفاد آن بصورت غیر رسمی در اختیار کمیسیون ویژه قرار داده شده است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: اما اینکه قرار باشد از ابتدا طرح ها و لوایح به کمیسیون ها برود این به لحاظ آیین نامه ای مشکل دارد البته در اصلاحاتی که در آیین نامه صورت گرفت قرار بر این شد که حتی الامکان طرح ها به صورت یک شوری در مجلس بررسی شود.

خبرنگاری در ادامه از رئیس مجلس در مورد دیدار وی با دانشجویان در روز 6 آذر سوال کرد که وی در پاسخ گفت: نمی دانم چنین برنامه ای در دستورکارم هست یا خیر.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet