هدر موبایل
1386/06/05 13:39:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

عاشوری: ارتباط نزدیک مردم با مسؤولین، حداقل نتیجه سفرهای استانی است

ناصر عاشوری گفت: حداقل نتیجه انجام سفرهای استانی، ارتباط نزدیک مردم با وزرا و مسؤولین کشوری است.

ناصر عاشوری ‌قلعه‌رودخانی، نماینده مردم فومن و شفت، دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز دوشنبه 5 شهریور تصریح کرد: براساس اصول متعدد قانون اساسی وظیفه ذاتی مجلس بصراحت در اصول متعدد از جمله اصول 84، 86 و 89 وظایف نمایندگی ایجاب می‌نماید که مجالس همیشه ناظر بر عملکرد دولت‌ها باشند. تذکر، سؤال و استیضاح بعنوان ابزار کار نظارتی مجلس بوده و می‌باشد.

عاشوری گفت: جا دارد از زحمات دولت اصولگرا صمیمانه تشکر و قدردانی نموده بویژه در به سرعت بخشیدن پروژه‌های عمرانی علی‌الخصوص انجام سفرهای استانی که حداقل نتیجه آن ارتباط نزدیک مردم با وزرا و مسؤولین کشوری است و امیدواری مردم به نظام جمهوری اسلامی که بحق و بقول امام راحل مردم ولی نعمت ما هستند را فراهم می‌نماید.

وی از رئیس جمهور خواست درجهت اجرای مصوبات سفر به استان گیلان دستورات لازم را صادر نموده تا ان‌شاء‌الله مردم شاهد اجرایی شدن مصوبات سفر باشند.

نماینده فومن همچنین گفت: بمنظور حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان داخلی از وزیر محترم بازرگانی درخواست دارد دستور فرمایند با توجه به فصل برداشت محصول برنج توسط کشاورزان از ورود و توزیع برنج خارجی حداقل به مدت (3) ماه جلوگیری بعمل آید.

عاشوری ادامه داد: از ریاست محترم جمهور درخواست دارم دستور فرمایند تا وزرای مربوطه درخصوص مصوبات و سفرهای استانی بویژه پروژه‌های شهرستانهای شفت و فومن از جمله جاده شفت به طارم زنجان، بیمارستان و سد لاسک را مطالعه، امکان‌سنجی و اجرایی نمایند.

ناصر عاشوری در ادامه نطق پیش از دستور خود گفت: جناب آقای دکتر حدادعادل، جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد، همکاران، نمایندگان محترم! بنده ضمن ارج نهادن به اهداف و نیات پاک شما در تصمیم‌گیری شجاعانه شما عزیزان درخصوص صرفه‌جویی در سوخت کشور و با عنایت به گذشت چند ماه از اجرای سهمیه‌بندی بنزین متأسفانه دولت محترم قانون مصوب مجلس را ناقص اجراء نموده و فقط قسمت اول بند «و» تبصره (13) سهمیه‌بندی اجراء گردیده است و ادامه آن که ممنوعیت استفاده خودروهای دولتی از سهمیه و همچنین اعلان بنزین به نرخ آزاد بوده تاکنون اجراء نگردیده است.

وی افزود: لذا بنده ضمن درخواست اجرای کامل قانون به استحضار می‌رسانم که در استان گیلان بویژه حوزه انتخابیه‌ام، مردم از وضعیت نابسامان حمل و نقل، کمبود وسیله نقلیه عمومی و شخصی بشدت نگران هستند و زندگی عادی مردم جداً دچار مشگل گردیده است.

نماینده فومن اظهار داشت: برخلاف گزارشات و آمارهای خوشبینانه و غیرواقعی که از رضایتمندی 80 درصدی مردم به مسؤولین کشوری گزارش می‌شود بنده بصراحت اعلام می‌کنم که 80 درصد مردم از این وضع ناراضی هستند.

وی افزود: واقعیت این است که کشاورزان،‌ کارمندان، کارگران، پزشکان،‌ دانشگاهیان و فرهنگیان از وضعیت حمل و نقل و برونشهری نگران و ناراحتند. بنده وظیفه خود می‌دانم این نگرانی و مشکلات را به گوش شما نمایندگان محترم و مسؤولان کشوری برسانم که مردم ساعت‌ها برای جابجایی در شهر و روستا منتظر یک خودرو می‌مانند. عاشوری ادامه داد: این نگرانی با فرارسیدن سال تحصیلی دوچندان خواهد شد. تاکنون براساس تبصره 13 سالهای 85 و 86 هیچ اتوبوس و مینی‌بوس به شهرستانها واگذار نگردیده. آمار واگذاری خودروهای عمومی استان تهران چه ارتباطی به دیگر استانها و شهرستانها دارد؟ آیا تهران همه ایران است و یا اینکه باید برای شهرستانهای دوردست هم کاری و فکری کرد.

وی در پایان گفت: از آقای دکتر حداد و ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد درخواست دارم تا اینکه این طرح رسماً شکست‌خورده اعلام نگردیده بفکر چاره‌ای باشند و دستور فرمایند مشکلات طرح را حل و قانون مصوب مجلس شورای اسلامی اجراء گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet