هدر اصلی
1387/09/13 13:47:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس در پاسخ به تذکر جعفری:

نامه اخیر کنگره آمریکا درخصوص تمایل آنها به آغاز مذاکره با ایران است

رییس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده سمیرم درخصوص نامه کنگره آمریکا به مجلس شورای اسلامی، گفت: در نامه اخیر کنگره که بدستمان رسیده آمده است که ما ( کنگره آمریکا) علاقمندیم با توجه به شرایطی که در سطح بین المللی هست با ایران در مورد موضوعات مهم گفتگو داشته باشیم .

به گزارش خبرنگار خانه ملت، بهروز جعفری نماینده سمیرم در پایان جلسه علنی روز چهارشنبه در قالب تذکر آیین نامه ای در مورد نامه کنگره آمریکا به مجلس شورای اسلامی گفت: ما در مقابل خبرنگاران و افرادی که می خواهند اطلاع پیدا کنند جوابی نداریم که بدهیم زیرا ما از متن نامه اطلاع نداریم.

وی گفت: در اظهارات برخی آمده که نامه مربوط به کنگره آمریکا برای مجلس هفتم است. این را خواهش می کنیم اگر نامه ای وجود دارد در اختیار نمایندگان قرار دهید تا ما بتوانیم اظهارنظر صریح  داشته باشیم.

سپس علی لاریجانی در پاسخ به تذکر نماینده سمیرم گفت: من قبلا این مساله را توضیح داده بودم چند نامه بود، برخی در مجلس هفتم بود و یک نامه اخیرا برای مجلس هشتم داده اند. محتوای آن هم تقریبا یکی است و چیز پنهانی هم نیست.

وی گفت: در نامه اخیر مطلبشان این است که ما علاقمندیم با توجه به شرایطی که در سطح بین المللی هست با ایران در مورد موضوعات مهم گفتگو داشته باشیم .با توجه به تحولاتی که در آمریکا در حال وقوع بود ما پاسخی ندادیم و هنوز هم در حال بررسی هستیم با توجه به مواضعی که این کشور می گیرد ما باید در خصوص آن تصمیم بگیریم.

رئیس مجلس گفت: بنابراین یک مقدار صبورانه باید موضوع را دنبال کنیم. باید شرایط غبارآلود روشن تر شود و با دقت این کار انجام شود، لذا پاسخی ندادیم ولی رد هم نکرده ایم و گفته ایم بررسی می کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet