پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/06/05 13:40:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

ملکی: گره بسیاری از مشکلات با تصویب آن در هیأت دولت در استانها باز می‌شود

نماینده مردم مشکین‌شهر اظهار داشت: گره بسیاری از مشکلات با تصویب آن در جلسه هیأت دولت در سطح استانها باز می‌شود.

ولی ملکی، نماینده مردم مشکین‌شهر، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز دوشنبه 5 شهریور گفت: شاهد بودیم ایران اسلامی، استان اردبیل بویژه شهرستان مشکین‌شهر در ارتحال عامل ربانی، مجاهد نستوه،‌ اسوه اخلاق و پارسایی حضرت آیت‌الله مشکینی به سوگ نشست. اینجانب به نمایندگی از سوی مردم شریف شهرستان مشکین‌شهر، این مصیبت را به مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه و نمایندگان محترم مجلس خبرگان رهبری تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند می‌خواهم ما را در پیمودن راه آن مجاهد نستوه که همانا حرکت در راه اصولی و حمایت از ولایت فقیه می‌باشد یاری نماید.

ملکی اظهار داشت: این روزها شاهدیم که سران و سیاستمداران خیره‌سر آمریکا هجمه خود را بر علیه سپاه پاسداران آغاز کرده‌اند. بسیار مضحک است آنهایی که برای منافع خود و رونق بنگاههای اقتصادی کشورشان، خونریزی،‌ کشتار و بی‌خانمان کردن بیگناهان را مشروع می‌دانند و در روز روشن رهبران جهادی را ترور، دولت قانونی حماس را برکنار و تروریسم دولتی را ترویج می‌کنند، دم از مبارزه با ترور و تروریسم می‌زنند و مردمی‌ترین و متدین‌ترین انسانها یعنی سپاه پاسداران را حامی تروریسم می‌دانند. شما که دستانتان تا انتها بخون بیگناهان آلوده است چگونه ادعای شرف و حیثیت و مدیریت جهانی را می‌کنید. دولتمردان آمریکا باید بدانند که ملت، دولت و مجلس در کنار سپاه و ارتش و نیروهای نظامی و انتظامی خود قرار دارند.

نماینده مردم مشکین‌شهر در ادامه نطق پیش از دستور خود گفت: اینک سخنی با همکاران ارجمند دارم. سروران گرامی دوره نمایندگی با سرعت سپری می‌شود اگر پیوسته رأی بیاوریم بالاخره بعد از 70 سالگی، حق نامزد شدن نداریم. از عارف سالک مولوی بیاموزیم که گفت:

هر زمان نو می‌شود دنیا و ما                                                          بیخبر از نو شدن اندر بقا

عمر همچون جوی نو نو می‌رسد                                                     مستمری می‌نماید در جسد

صد هزاران اینچنین اشباح بین                                                        فرقشان هفتاد ساله راه بین

دم به دم ما بسته دام نوییم                                               هر یکی گر باز و سیمرغی شویم

می‌رهانی هر دمی ما را و باز                                                         سوی دامی می‌رویم ای بی‌نیاز

وی افزود: ما در معرض دام و تله‌های فراوان قرار داریم. همکاران ارجمند! خدا را شاهد می‌گیریم حرفهایی که الان من بیان می‌کنم نه برای خاطر رضایت دولت،‌ نه برای جلب رأی مردم، نه برای خشنودی هیأت‌رئیسه است.

ملکی ادامه داد: حضرت علی (علیه‌السلام) می‌فرماید: زبان، حیوان درنده‌ایست اگر رها شود می‌گزد. براساس فرمایش مولا حق نداریم در تذکرها و سخنرانیها زبان خود را رها سازیم. از همکاران ارجمند می‌خواهم به توصیه مقام معظم رهبری توجه کنیم و از اتخاذ مواضع اختلاف افکنانه و نقد غیرمنصفانه دولت و مجلس بپرهیزیم.

نماینده مشکین‌شهر گفت: اغلب مواضع طوری بیان می‌شود گویا در 28 سال عمر انقلاب هیچ کاری نشده است. ایجاد راههای ارتباطی، آب و برق و گازرسانی، خطوط ارتباطی و احداث سد و نیروگاه‌های بزرگ را نادیده می‌گیریم. دولتهای گذشته، چه دولت هاشمی و چه دولت خاتمی در زمان خود تلاش خوبی کردند و زیر ساختها را آماده نمودند. دولت آقای احمدی‌نژاد هم با نگرش دیگری و با انرژی بیشتری وارد عرصه عمران و آبادانی شده است.

وی افزود: این چه انصاف است که انسان قسمت خالی لیوان را ببیند؟ براساس کدام منطق و اصول علمی و اجرایی،‌ سفرهای استانی دولت زیر سؤال می‌رود؟‌ این نشان از توان و قدرت یک دولت است که در طول دو سال به کلیه نقاط کشور سفر کند. بخوبی می‌دانیم که گره بسیاری از مشکلات با تصویب آن در جلسه هیأت دولت در سطح استانها باز می‌شود. بسیار بی‌انصافی است که چشم خود را ببندیم و کارهای انجام شده را نادیده بگیریم.

نماینده مردم مشکین‌شهر تصریح کرد: در استان اردبیل بر حسب آمار و ارقام، بالای 70 درصد مصوبات دولت اجرایی شده است. با تلاش استاندار ساعی آقای مهندس نیکزاد و مدیران کل و رؤسای ادارات، استان اردبیل به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است. اغلب همکاران پروژه‌ای را که در مدت 3 الی 4 سال، 40 درصد آن انجام شده است و در مدت یکسال 60 درصد باقیمانده اجراء شده است آنرا بحساب دولت نمی‌گذارند. آیا این دور از انصاف نیست؟ قاضی بیغرض خداست و بس.

ملکی ادامه داد: اما تذکری به دولت دارم، جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد، ریاست محترم جمهور تلاشگر و دلسوز! بدانید که بدون کنترل قیمتها و بدون توجه به مهار تورم که آثار آن در سبد خانوادها مشهود است اجرای عدالت دست‌نیافتنی است. محتمل است اتخاذ تصمیمات غیرکارشناسی و نیز اعمال سیاست‌ها توسط برنامه‌ریزان در پشت درهای بسته، شرایطی را فراهم آورد که مردم از حکومت ناراضی شوند.

وی در ادامه نطق خود با تشریح برخی از مشکلات عمومی و منطقه‌ای، حل آنها را خواستار شد.

ملکی گفت: طرحهای کوچک زودبازده در استان اردبیل بویژه در شهرستان مشکین‌شهر از پیشرفت خوبی برخوردارند. از این لحاظ از استاندار محترم و کلیه مسؤولین استان و شهرستان سپاسگزارم ولی بیم آن می‌رود که در جریان خرید و نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات و هنگام بهره‌برداری، موضوع اخذ وثیقه و نیز عدم تأمین سرمایه در گردش سرمایه‌‌گذاری انجام شده توسط بانک و مردم را بی‌اثر سازد. از وزیر محترم اقتصاد و دارایی می‌خواهم به این مهم توجه ویژه نماید.

نماینده مشکین‌شهر از وزرای محترم اقتصاد و دارایی ،‌ بازرگانی و جهادکشاورزی خواست نسبت به ارائه راهکارهای کنترل قیمت بویژه ارزاق عمومی اقدام جدی نماید زیرا که با افزایش قیمتها مردم در فشار مضاعفی قرار گرفته‌اند.

وی همچنین از ریاست محترم جمهور و وزیر محترم مسکن و شهرسازی خواست تدبیر ضروری و آنی در امر مسکن اتخاذ نمایند چرا که مستأجران تحت فشار زیادی قرار دارند.

ملکی همچنین از ریاست محترم جمهور و وزیر آموزش و پرورش خواست همگام با مجلس نسبت به اجرایی شدن لایحه خدمات کشوری اقدام نمایند و بیش از این کارکنان دولت بویژه فرهنگیان محترم را در انتظار نگذارند.

وی افزود: البته با سهمیه‌بندی بنزین منابع تأمین هزینه نیز مشخص گردیده است. در ضمن انتظار دارم درخصوص افزایش پلکانی حقوق فرهنگیان تجدیدنظر شود زیرا که ضمن کاهش انگیزه فرهنگیان با مدرک بالا و سوابق خدمتی زیاد موجبات نارضایتی آنها را فراهم آورده است.

نماینده مشکین‌شهر ضمن تشکر از رییس جمهور و وزیر کشور به خاطر تبدیل به دهستان فخرآباد به شهر، دستور وزیر کشور در تبدیل دهستان فخرآباد به شهر، ارتقاء جایگاه بخشهای مشکین‌شرقی به مرکزیت لاهرود و ارشق به مرکزیت رضی به شهرستان،‌ ارتقاء مرکز بخش مرادلو و دهستان فریخان به شهر و همچنین ارتقاء دهستان قصابه به حد بخش را خواستار شد.

بدیهی است با اجرایی شدن موارد فوق، شهرستان مشکین‌شهر در توزیع استانی و ملی به حق خود خواهد رسید (محمدصادقی ـ جناب آقای ملکی وقت شما تمام است).

وی از وزیر محترم کشور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و رئیس محترم مناطق محروم نیز خواست نسبت به تغییر ضریب محرومیت مشکین‌شهر اقدام نمایند.

نماینده مشکین‌شهر با اشاره به جاری شدن سیل در ماه‌های خرداد و مرداد و وارد آمدن خسارت به کشاورزان و دامداران و روستاییان، اقدام جدی و عاجل برای برآورد خسارت وارده و جبران آن را از وزیر کشور و رئیس (سازمان) حوادث غیرمترقبه خواستار شد.

ملکی در پایان گفت:  سهمیه‌بندی بنزین سبب شده است باغداران و کشاورزان و روستائیان از نظر حمل محصول و رفت و آمد با مشکل مواجه شوند. در ضمن هنوز کارت سوخت مسافربرهای شخصی روستایی و آژانسهای مسافربری شهری در شهرستان مشکین‌شهر تحویل نشده است. لذا از وزارت محترم کشور می‌خواهم نسبت به حل موارد فوق اقدام سریع و جدی بنمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet