هدر اصلی
1387/09/13 14:18:00
سرویس صحن

انتقاد کواکبیان از عدم پاسخگویی مسوولان به تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره‌ی ارزی

نماینده سمنان از عدم پاسخگویی مسوولان به استعلامات تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره‌ی ارزی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مصطفی کواکبیان نماینده سمنان در تذکر آئین نامه ای با استناد به بند 6 ماده 21 گفت: براساس این ماده هیات رئیسه موظف است هر سه ماه یک بار گزارشی از مسائل مجلس و واحدهای تابعه و اقدامات صورت گرفته ارائه دهد اما هنوز این گزارش تهیه نشده است.

لاریجانی به وی گفت: گزارش اول را داریم و گزارش دوم نیز در دست تهیه است.

وی افزود: ما خواستار تحقیق و تفحص از سفرهای استانی، تربیت بدنی و تامین اجتماعی هستیم اما برای آنها هیچ خاصیتی بعنوان حق نظارت نمایندگان نمی بینیم.

کواکبیان خاطرنشان کرد: حدود یک ماه و نیم پیش از صندوق ذخیره ارزی تحقیق و تفحص شده اما هنوز به استعلامات پاسخ داده نشده است.

نماینده سمنان افزود: سخنانی در جلسه معارفه وزیر کشور مطرح شد که ما توقع داشتیم هیات رئیسه التفات ویژه ای کند تا کسی یک سویه به خانه ملت تصریحاً و تلویحاً توهین نکند اما متاسفانه هیات رئیسه در این خصوص سکوت کرد.

دکتر لاریجانی نیز در پاسخ به وی در خصوص تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره ارزی گفت: در انجام این طرح منعی نیست و کمیسیون برنامه و بودجه می تواند آن را بررسی کند. در مورد سایر تحقیق و تفحص ها همینطور است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی در مورد سخنان مطرح شده در جلسه معارفه وزیر کشور گفت: شما هم در مجلس به اندازه کافی نظرات خود را می دهید اگر وقت مجلس را صرف این مسائل کنیم شما از مسائل مهمه باز می مانید؛ گاهی باید عبور کرد تا  برای انجام کارهای مهم کشور فرصت شود.

رئیس مجلس ادامه داد: حساسیت شما درست، ولی مجلس احتیاج به اینگونه نگرانی ها ندارد، ظرفیت خود را می شناسد و از این ظرفیت هم خوب استفاده می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet