شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/09/13 12:09:00
سرویس صحن
لاریجانی در پاسخ به تذکر سازدار:

اگر تا شنبه با وزیر به توافق نرسیدید، حق استیضاح برای شما محفوظ است

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده مرند و جلفا در خصوص عدم اعلام وصول استیضاح وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد که اگر تا در جلسه روز شنبه با وزیر به توافق نرسیدید، حق استیضاح برای شما محفوظ است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیروس سازدار" در جلسه علنی روز چهارشنبه در قالب تذکری آیین نامه ای با اشاره به عدم اعلام وصول درخواست استیضاح وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما نمی دانیم که آیا باید به وظیفه نمایندگی خود عمل نماییم یا خیر.

وی گفت: رئیس وقت جلسه سی و هشتم در پاسخ به درخواست اینجانب تصریح کرده اند که "استیضاح وزیر را دریافت شده تلقی می کنم و جلسه بعد امکان قرائت آن می باشد".

سازدار تصریح کرد: آقای رئیس ما خسته نمی شویم بنده در انجام وظیفه تحت هیچ شرایطی خسته نخواهم شد. تکلیف ما را روشن کنید.

وی افزود: ما اهل تعامل هستیم و تعامل یک طرفه نیست فعلاً تعامل را یک طرفه کرده اند.

نماینده مرند و جلفا ادامه داد: از ده وزیر، 8 وزیر را رئیس جمهور برکنار کرده است یک نفر هم که به رحمت خدا رفته است و یک نفر را هم مجلس برداشته است.

وی افزود: این حق ما نیز هست که استیضاح را انجام دهیم.

وی تصریح کرد: از زمانی که شما استیضاح وزیر را به دست انداز انداخته اید معاون پارلمانی وزیر جهاد و کشاورزی دارد به ما پُز می دهد.

وی تاکید کرد: من جواب مردم را چگونه بدهم.

لاریجانی در پاسخ به نماینده مرند و جلفا گفت: شما و دوستانتان از صبح اینجا (جایگاه هیات رئیسه) حضور داشتید و توضیح دادم و هیچ چیز پنهانی هم وجود ندارد.

وی افزود: از زمانی که شما استیضاح را مطرح کردید از همان بابی که شما هم فرمودید تا جایی که ممکن است راه تعامل را مجلس دارد. بنده خواهش کردم که اجازه دهید با وزیر جهاد کشاورزی صحبت کنیم اگر ایراداتی که شما می فرمایید قابل حل باشد دیگر وقت مجلس و دولت گرفت نشود اما این حق برای شما محفوظ است.

رئیس مجلس ادامه داد: در همین فاصله هم جلسه ای با وزیر کشاورزی و معاونین ایشان بود و من به ایشان گفتم که استیضاح جدی است و شما جلسه ای بگذارید و با آقایان استیضاح کننده صحبت کنید و اگر ممکن است این مسائل حل شود.

لاریجانی تصریح کرد: این جلسه هنوز گذاشته نشده است و من گفتم که این جلسه را روز شنبه بگذارند آقایان صحبت کنند اگر قبول نکردید به هر دلیل و گفتید که متقاعد نیستید یکشنبه اعلام وصول خواهیم کرد اما اگر نه متقاعد شدید فبها لذا تنها این فاصله دو الی سه روز است.

لاریجانی گفت: تا روز شنبه از معاون وزیر جهاد هم می خواهم که پی گیری نمایند جلسه را از شنبه صبح بگذارید تا عصر اگر نمایندگان مواردی را که گفتند و قابل حل بود بهتر است، اما اگر نشد این استیضاح حق شماست و ما یکشنبه در خدمت شما خواهیم بود.

لاریجانی در خاتمه با اشاره به استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: در مورد استیضاح وزیر آموزش و پرورش هم شما این حق را دارید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet