ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1386/06/05 14:06:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

قمی: وجود جریانهای منتقد، از سنتهای حسنه پس از انقلاب است

قمی گفت: وجود جریانهای منتقد در سطح کلان مدیریت‌ها، از سنتهای حسنه پس از انقلاب است.

محمد قمی، نماینده مردم پاکدشت، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز دوشنبه 5 شهریور گفت: از سنتهای حسنه پس از انقلاب، وجود جریانهای منتقد در سطح کلان مدیریت‌ها و دولت‌های گذشته بوده است. مجالس، گروه‌های سیاسی، احزاب، شخصیتها و رسانه‌ها بدون واهمه از همه انتقادات بعضاً با تیزی و تندی به طرح مسایل و نقد دیدگاهها رقیب می‌پرداختند.

قمی ادامه داد: نقدهای تند روزنامه رسالت و یا گرایش سیاسی در بحبوحه دفاع مقدس از نخست‌وزیر دفاع مقدس در آرشیو انقلاب موجود است. نه به بهانه جنگ، نقد و نقادی به محاق می‌رفت و نه به جرم انتقاد از دولت جنگ با کسی برخورد و یا گروهی همسو با دشمن خارجی و رژیم بعثی قلمداد شدند.

نماینده پاکدشت اظهار داشت: رهبر فقید و کبیر انقلاب نه تنها نقد و اشکال که تخطئه را موجب پیشرفت امور قلمداد کرده است.

وی افزود: آنچه این روزها در دولت نهم و حامیان آن در مجلس هفتم در مواجهه با منتقدان و اصلاح‌طلبان رخ می‌دهد، پدیده‌ای بی‌سابقه پس از انقلاب است.

قمی گفت: آنان در برابر کوچکترین انتقاد نسبت به گرانی و تورم و عملکرد دولت تحمل را از کف داده و رقبای سیاسی و منتقدان خود را به انواع اتهام‌ها متهم و مدعی وابستگی آنان به خارج از مرزها می‌شوند. چنان بی‌تحمل شده‌اند که حتی در برابر اظهارات هوشمندانه رئیس قوه قضائیه برافروخته شده و سخنان بالاترین مقام قضایی را دخالت در وظایف سایر قوا معرفی کرده و او را به حل مشکلات خود رهنمون کرده‌اند.

نماینده پاکدشت ادامه داد: این دیدگاه نادرست که هر منتقدی گوشه‌ای از تهاجم و سرباز دشمن تلقی گردد، اگرچه همیشه و همه جا ناپسندو مذموم است، اما ظهور و بروز آن در مجلس که باید کانون نقد و نقادی و بحث و جدل نظام باشد، به غایت خطرناکتر و نگران‌کننده‌تر است.

وی افزود: اگر نماینده ملت نتواند از تریبون مجلس ایرادات و اشکالاتی که بنظر می‌رسد، ولو اینکه تمامی و درست و ناصواب هم باشد و مطرح کند، عواقب آن چه خواهد بود؟

قمی گفت: چه شده است که برخی از همکاران در برابر نقد سفرهای استانی دولت توسط اعضای فراکسیون خط امام که از دلسوزان و جانبازان انقلاب هستند چنان برافروخته می‌شوند که گویی اصول دین الهی و احکام ضروری اسلام زیر سؤال رفته است.

نماینده مردم پاکدشت اظهار داشت: ما مدعی هستیم غالب پروژه‌های ملی سفرهای استانی که دولت از اجرای 70 درصدی و اخیراً وزیر ارشاد از اجرای 100 درصدی آنها خبر می‌دهد، هنوز در مرحله مطالعات و مقدمات باقی مانده است. اگر غیر از این است، دولت با مستندات و ارائه قراردادها و موافقتنامه‌ها و مدارک تخصیصی اعتبارات و در قالب فیلم و تصاویر پیشرفت آن پروژه‌ها را نشان دهد.

قمی ادامه داد: بحمدالله که تمامی شبکه‌های استانی، کشوری، خبرگزاریها و روزنامه‌های دولتی و عمومی و حتی برخی تریبونهای نماز جمعه در اختیار دولت محترم قرار دارد. نیازی به نشان دادن خط و ربط منتقدان و متهم کردن آنان به همسویی با دشمن و دریافت حمایت مالی از آنان از آمریکا نیست. فهم و شعور بالای ملت ایران را نادیده و آدرس غلط ندهیم.

نماینده پاکدشت گفت: کدام رئیس‌جمهور پس از انقلاب بوده است که با رئیس‌جمهور آمریکا مکاتبه داشته است؟ اگرچه این مکاتبه بی‌پاسخ مانده و به ملت بزرگ ایران اهانت شده است. کدام دولت پای میز مذاکره با آمریکا نشسته است و باب گفتگو با شیطان بزرگ را باب کرده؟ این در حالیست که پیوسته ایده مذاکره با آمریکا توسط شما نشانه انفعال، ترس و وادادگی قلمداد می‌شد.

قمی اظهار داشت: اصلاح‌طلبان نیازی به حمایت آمریکا ندارند، آنان مستحضر به پشتیبانی ملت ایران می‌باشند که بیش از 22 میلیون رأی را در مرحله نخست به نام رئیس‌جمهور دولت اصلاحات به صندوق ریخته و ریخته‌اند و این در حالیست که منتخب دولت نهم برای اولین بار به شکل دو مرحله‌ای و در مرحله اول نیز نفر دوم بوده است.

نماینده پاکدشت در پایان گفت: بهر جهت ما امیدواریم دوستان ما مجلس را تضعیف نکنند، از مسیر قانونی خودش منحرف نکنند که انتقاد سازنده برای اصلاح بنفع کشور و به مصالح و منافع عمومی مردم می‌انجامد. درود بر مهدی، پیام‌آور عزت برای مؤمنین و در هم کوبنده منافقان و مشرکین و عامل وحدت و انسجام اسلامی.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet