هدر موبایل
1387/09/16 10:57:00
سرویس اقتصادی

رجایی: خسارات خشکسالی کشاورزان در حال پرداخت است

رنیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه ای که برای جبران خسارات خشکسالی کشاورزان اختصاص یافته در حال پرداخت است.

"عباس رجایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در ارتباط با جبران خسارت خشکسالی کشاورزان و دامداران توسط دولت گفت: قرار بوده است که بیش از 80 درصد جبران خشکسالی به صورت استمهال بدهی وام های بانکی و تامین علوفه و دام برای دامداران و مرغداران صورت بگیرد که این کار در حال انجام گرفتن است.

وی در ادامه گفت: جبران قسمتی دیگر از خسارات خشکسالی برای کشاورزان به صورت نقدی باید صورت می گرفت که خود شامل دوگونه پرداخت نقدی می باشد.

رجایی اظهار داشت: دسته اول شامل کسانی است که بیمه بوده اند و گروه دیگر خسارت دیدگانی هستند که هیچ پوشش بیمه ای نداشته اند.

نماینده اراک با بیان اینکه 400 میلیارد تومان برای پرداخت خسارت بیمه شدگان و افراد فاقد بیمه در نظر گرفته شده است گفت: اما تا به حال پرداخت این مبلغ به درستی در سطح کشور صورت نگرفته است و پرداخت با تاخیر در حال انجام شدن است.

رئیس کمیسیون کشاورزی خاطرنشان کرد: بررسی های صورت گرفته حکایت از آن دارد که 80 درصد پرداخت غیر نقدی صورت گرفته است و دولت در این زمینه عملکرد خوبی داشته است اما در پرداخت نقدی بنابه دلیل تقسیمات استانی و تخصیصات مشخص برای اجرا به طول انجامیده است.

رجایی در پایان خاطرنشان کرد: اساسا پولی که برای جبران خسارت به کشاورزان در نظر گرفته شده است مبلغ زیادی نیست و با توجه به شرایط کشاورزان و مشکلات زیادی که برای آنها وجود دارد، فکر می کنم که باید در بودجه سال آینده فکر جدی برای حل این مسایل انجام دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet