خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/09/13 14:30:00
سرویس کمیسیون ها
رئیس فراکسیون معلولین و پیشگیری از معلولیت:

امسال قدم های زیادی برای معلولین برداشته شد

رئیس فراکسیون معلولین و پیشگیری از معلولیت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امسال نسبت به سال های گذشته قدم های بیشتری در جهت بهبود وضعیت و حل مشکلات معلولین برداشته شده است.

"فاطمه آلیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: با شروع روز جهانی معلولین، سال معلولین، سال عدالت و تکریم معلولان نام گرفته است.

آلیا در خصوص لایحه الحاق ایران به کنوانسیون جهانی حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت اظهار داشت: این لایحه با پیگیری هایی به عمل آمده در دولت به تصویب رسید و تقدیم مجلس شد.

عضو فراکسیون زنان در مجلس افزود: این لایحه همچنین با توجه به در پیش بودن روز جهانی معلولین و بر اساس ماده 102 آیین نامه داخلی با بیش از 180 امضاء از طرف نمایندگان در اولویت قرار گرفت و در صحن مجلس مطرح شد.

آلیا با اشاره به تصویب لایحه مذکور در جلسه علنی روز چهارشنبه خاطرنشان کرد:  امروز در حضور بیش از 100 نفر از اقشار مختلف معلولین که در مجلس حضور داشتند لایحه الحاق ایران به کنوانسیون جهانی معلولین با 180 رای نمایندگان امروز گفت: تصویب رسید.

نماینده تهران در ادامه ابراز امیدواری کرد که با همکاریهای وزارت رفاه و تامین اجتماعی و سازمان بهزیستی  و سایر دستگاه ها مفاد این مصوبه جامه عمل پوشانده تا وضعیت معلولین در کشورمان روز به روز بهتر شود.

آلیا گفت: امسال نسبت به سال های گذشته در مورد معلولین قدم های بیشتری برداشته شده که قانون جامع حمایت از معلولان که توسط مجلس تصویب شده بود و تاکنون بخش عمده ای از آن به اجراء درآمده یکی از آن موارد است.

عضو فراکسیون معلولین و پیشگیری از معلولیت اظهار داشت: توقع و انتظار ما تسریع در اجرای بخش اجرا نشده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به جلسه ای که شب گذشته اعضای فراکسیون معلولین و جمعی از معلولین با رئیس جمهور داشتند، با توجه به اینکه در آستانه تدوین بودجه سال 88 هستیم درخواست نمودیم تا در تدوین لایحه بودجه سال آینده، نسبت به امور معلولان توجه ویژه در نظر گرفته شود.

رئیس فراکسیون معلولین و پیشگیری از معلولیت گفت: رئیس جمهور وعده داده است تا مشکل مسکن معلولان در اولویت قرار گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیشگیری از معلولیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا ضمن حمایت از معلولانی که در حال حاضر وجود دارد، باید تلاش نماییم تا به آمار این معلولان اضافه نشود و میزان معلولیت های مادرزادی کاهش یابد که این امر توسط وزارت بهداشت می تواند صورت بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet