هدر اصلی
1387/09/17 12:16:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده سبزوار: وحدت قوای سه گانه بهترین نماد نوآوری و شکوفایی است

نماینده مردم سبزوار با اشاره به نام گذاری سال جاری از طرف مقام معظم رهبری به عنوان سال نوآوری و شکوفایی، گفت: به نظر می رسد بهترین نماد این نوآوری و شکوفایی همبستگی و وحدت قوای سه گانه با محوریت رهنمودهای مقام عظمای ولایت باشد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "علی بروغنی" اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

سلام خدا بر شما و بندگان صالح او باد. خدا را شاکریم که ما را در این برهه از زمان و در این نقطه از جهان آفرید تا او و جهان و نیز خودمان را بهتر از گذشته بشناسیم و آنگونه که شایسته است حضرتش را بندگی کنیم و از خدمت به بندگان او لذت بریم.

شانزدهم آذرماه روز دانشجو را به دانشجویان عزیز تبریک عرض نموده، امیدوارم در سال نوآوری و شکوفایی شاهد ابتکارات و اختراعات تازه ای در محیطهای دانشگاهی باشیم.

پیشاپیش اعیاد مهم و بزرگ قربان و غدیر را به مسلمین جهان تبریک می گویم. اکنون که حجاج سراسر جهان در حال برگزاری مناسک حج می باشند فرصت مناسبی است تا با اتحاد و همبستگی به ریسمان الهی چنگ بزنند و از تفرقه بپرهیزند.

دنیای امروز دنیای متلاطمی است و در بین این تلاطم آنچه مشهود است بیداری ملتهاست. امروز سیاستهای سلطه طلبانه و یکجانبه گرایانه ایالات متحده آمریکا اثر معکوسی بر روی ملتهای دنیا خصوصاً مردم منطقه خاورمیانه بر جای نهاده است. درحالیکه تنفر از سیاستهای مبتنی بر زور در منطقه به شکل روزافزونی در حال افزایش است وضعیت مردم در نوار غزه اسفبار است. کجایند داعیه داران حقوق بشر و چرا فریادهای سالخوردگان و زنان و کودکان مظلوم فلسطینی را در نوار غزه نمی شنوند. متأسفیم از اینکه سردمداران ایالات متحده آمریکا و انگلیس خود را مسؤول امنیت رژیم صهیونیستی می دانند، اما چشم بر روی جنایات این رژیم سفاک بسته اند و فاجعه انسانی نوار غزه را نمی بینند. این اوج بی عدالتی در عرصه جهانی است.

بوش علی رغم اینکه به اهداف خود در عراق دست نیافت، در این روزهای پایانی ریاست جمهوری خود برای حفظ پرستیژ خویش تلاش کرد تا با فشار بر دولت عراق موافقتنامه امنیتی را تصویب نماید. ملت متمدن عراق این روزهای سخت تاریخی را در حافظه خود خواهد داشت و بی تردید پاسخ این رفتارهای سبک و خارج از عرف بین المللی را در زمان خود خواهند داد.

از طرف دیگر تروریستها در منطقه ما به شکل نظام مندی تقویت شدند. بی تردید مسؤولیت این امر بر عهده قدرتهایی است که در برخورد با تروریزم استانداردهای دوگانه را لحاظ کرده و مرز قاطعیت و تدبیر و عدالت را رعایت نکردند. هم اینها مسؤول گسترش بی رویه موادمخدر در مناطق مختلف دنیا هستند.

امروز فرصتهای بزرگی در عرصه بین المللی پیش روی ماست که ما با عقلانیت و تدبیر می توانیم از آن فرصتها استفاده کنیم.

ما درخصوص تکنولوژی هسته ای با ایستادگی و تدبیر تحت زعامت مقام معظم رهبری توانسته ایم قله های سختی را بپیماییم. امروز صیانت از این دستاورد بزرگ وظیفه ملی ماست. افتخار مجلس هشتم در این است که می خواهد با استمداد از امام هشتم ولی نعمت ما ایرانیان و اهل خراسان در تمام مراحل قانونگذاری، تدوین، تصویب و نظارت طرحها و لوایح مجلس، قرآن کریم، سنت پیامبر و سیره ائمه اطهار را الگوی خود قرار دهد.

مجلس هشتم بنا دارد مبنای قانونگذاری و نظارت و نیز تمامی فعالیتهای خود را بر مبنای قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، وصیت نامه سیاسی ـ الهی امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری قرار دهد. مجلس هشتم در سالی فعالیت خود را شروع نمود که از طرف مقام معظم رهبری سال نوآوری و شکوفایی نامیده شد. بنظر می رسد بهترین نماد این نوآوری و شکوفایی همبستگی و وحدت قوای سه گانه با محوریت رهنمودهای مقام عظمای ولایت باشد.

رمز موفقت نظام جمهوری اسلامی ایران نیز در سایه همین عواملی است که آنرا بوجود آورده است، یعنی رهبری، وحدت مردم و مکتب. یکی از نمونه های عملی نوآوری و شکوفایی در مجلس هشتم همین همایش بزرگ 30 سال قانونگذاری و نظارت است که به ابتکار رئیس محترم مجلس در 12 آذر ماه 87 انجام شد.

آنچه که بایستی برای همه دلسوزان نظام و مردم شریف ایران اسلامی سرلوحه امور قرار گیرد حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. برای تحقق این امر مهم بر ما مسؤولین نظام فرض است که رضایت حق تعالی و مردم نجیب ایران را که همواره در این سه دهه از انقلاب با همت و اراده، وحدت و یکپارچگی، صبر و مقاومت و نیز بینش و بصیرت قله های پیروزی را یکی پس از دیگری فتح نموده اند، فراهم آوریم و زمینه خدمت رسانی صادقانه را برای ایشان مهیا نماییم. همچنین لازم است با برنامه‌های هدفمند، جامع، بودجه بندی عادلانه و آگاهانه فاصله طبقاتی را کم کرده و نگذاریم قشر آسیب پذیر جامعه بیش از این برای تأمین مایحتاج خویش به زحمت بیفتد. اما از مجلس انقلابی و دولت عدالت محور تقاضا دارم برای رسیدن به پیشرفت و عدالت که گفتمان دهه چهارم انقلاب می باشد به نکات ذیل عنایت فرمایند:

1 ـ شایسته است همکاران گرامی در مجلس و کارگزاران بزرگوار در دولت، آموزشهای اخلاقی، اعتقادی و تخصصی را سرلوحه امور قرار دهند، چرا که به فرموده امام راحل در اسلام انسان سازی مقدمه همه امور است.

بایستی دولت و مجلس جهت نیل به سند چشم انداز بیست ساله و تحقق آن، به نظام بودجه بندی که مبنای توسعه پایدار بشمار می آید، توجه ویژه ای نمایند.

باتوجه به بذل عنایت ویژه مقام معظم رهبری به مهندسی فرهنگی از متولیان امر تقاضا دارم فرهنگ اصیل اسلامی ـ ایرانی را بعنوان زیربنای فعالیتهای خویش قرار دهند.

نظر به تورم موجود و بیکاری جوانان، از کمیسیون محترم ویژه تحولات اقتصادی مجلس و نیز کارگروه اقتصادی دولت انتظار می‌رود هرچه سریعتر راههای عملی جهت مهار تورم و جهت دهی سرمایه گذاری به سمت و سوی تولید و اشتغال را فراهم آورند.

از وزارت رفاه می خواهم زمینه اجرای بیمه همگانی را فراهم آورده تا بتوانیم به شعار مبارزه با فقر و فساد و تبعیض جامع عمل بپوشانیم. ضمن تشکر از دولت محترم از اجرایی شدن لایحه خدمات کشوری برای قشر شریف بازنشسته امیدوارم هرچه زودتر سایر کارکنان و کارمندان دولت از مزایای این طرح استفاده نمایند.

از دولت پرتلاش و کمیسیون محترم کشاورزی استدعا دارم زمینه مهاجرت معکوس را فراهم آورند و پیشنهاد وزارت آب را بخاطر اهمیت این موضوع در دستور کار خود قرار دهند.

لازم است به نهضت بیابان زدایی بویژه در استانهای کویری کشور بیش از گذشته پرداخته تا در درازمدت زمینه پرورش دامهای بزرگ و کوچک فراهم آید.

اما در رابطه با حوزه های انتخابیه شهرستانهای سبزوار، جوین سرزمین سربداران مهد شهیدپروران

ضمن تشکر و قدردانی از کلیه دست اندرکاران امر انتخابات لازم است تشکر ویژه‌ای داشته باشم از مردم سختکوش و مقاومی که برای اینجانب زحمات زیادی را متحمل گردیده اند و اکنون جا دارد برخی از مطالبات بحق آنان را به سمع مسؤولین محترم برسانم.

باتوجه به قطعی گاز در سال گذشته در قسمت غربی خراسان‌رضوی بویژه شهرهای کاشمر، بردسکن و خلیل آباد ضرورت دارد وزارت نفت در خط انتقال گاز 48 اینچ پارچین که از امور زیربنایی است تسریع بعمل آورد.

ضمن تشکر بخاطر گازرسانی به شهرهای جوین به اطلاع می رساند هنوز چهار شهر سلطان آباد،      روداب و داورزن از نعمت گاز محرومند.

از وزیر محترم راه و ترابری می خواهم نسبت به تکمیل مطالعات راه آهن شمال و جنوب در جهت عملیاتی شدن آن از مسیر سبزوار اقدام نموده و برای پروژه راه آهن سلطان‌آباد ـ سبزوار اقدام عملی صورت گیرد.

حوزه انتخابیه من قطب کشاورزی است و در بعضی از تولیدات کشاورزی و دامی رتبه های اول و دوم و سوم استانی و کشوری را داراست. خشکسالیهای پی درپی، طوفان و تگرگ خردادماه سالجاری به کشاورزان و دامداران زحمتکش آسیب زیادی رساند. از وزارت محترم جهادکشاورزی تقاضا می شود در رفع مشکلات یادشده اقدام و نسبت به قیمت تضمینی محصولات کشاورزان، مانند گندم و جو و پنبه در زمان مقتضی اقدامات لازم را بعمل آورد.

از وزارت نیرو می خواهم نسبت به حل مشکل فاضلاب شهر و طرح مجتمع های آبرسانی به بخشهای روداب و داورزن و مرکزی، شهرستانهای جوین و       در جهت حل مشکل آب شرب روستاییان شریف تسریع نماید.

باتوجه به سهم اندک صنایع مادر در حوزه انتخابیه ام از دولت محترم می خواهم در این مورد سرمایه گذاری نموده و زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی را در منطقه فراهم آورد.

خدایا رهبر فرزانه انقلاب را برای مردم شهیدپرور ایران اسلامی و جهان و مردم وفادار ایران اسلامی را برای این رهبر بزرگوار و هر دوی اینها را برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی حفظ بفرما.

سبزیم که از نسل بهارام هستیم     پاکیم که از تبار باران هستیم

دور است ز ما تن به ذلت دادن         ما وارث خون سربداران هستیم

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet