هدر موبایل
1386/06/05 14:32:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

محمدی: توصیه به اصلاح امور و حمایت از اقدامات مثبت، موجبات توسعه کشور را فراهم می‌کند

بهمن محمدی گفت: روش مقام معظم رهبری در توصیه به اصلاح امور و حمایت از اقدامات مثبت و مفید را سرمشقی برای همه دلسوزان کشور و نظام دانست تا بتوان موجبات پیشرفت و توسعه همه‌جانبه کشور را فراهم کرد.

بهمن محمدی، نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان، پنجمین و آخرین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز دوشنبه 5 شهریور مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حرکت مداخله‌جویانه و استکباری دولت آمریکا در ایجاد جنگ روانی بر علیه سپاه قدرتمند که مظهر اقتدار و اتحاد ملی ایران اسلامی می‌باشد را محکوم نموده و سؤال می‌کنم با تکیه بر کدام اصل و منطقه بین‌المللی قوای نظام و رسمی یک کشور را می‌توان تروریست قلمداد کرد.

محمدی اظهار داشت: مقام معظم رهبری روز گذشته در دیدار با اعضای هیأت محترم دولت ضمن اینکه توصیه‌های مشفقانه‌ای از قبیل توجه بیشتر به سند چشم‌انداز، تقویت نگاه کارشناسی در برنامه‌ها، تقویت روحیه تعامل با قوای دیگر، اطلاع‌رسانی بیشتر، توجه بیشتر به فرهنگ و نهضت علمی و توجه کامل به سیاستهای کلی اصل (44) داشتند، اقدامات چشمگیری مانند پایبندی به اصول و ارزشها و مبانی انقلاب اسلامی، تکیه به عدالت و پیگیری آن و قدمهای با ارزش در این مسیر، پرکاری و تلاش، شجاعت و قاطعیت در کارها و تصمیم‌گیریهای پیچیده، ایستادگی در مقابل استکبار، تحول‌خواهی، نوآوری و اصلاح واقعی، سفرهای استانی و درک عینی مسایل استانها و مناطق و دیپلماسی فعال خارجی را مورد توجه قرار دادند و این روش سرمشقی برای همه دلسوزان کشور و نظام است که ضمن توجه به اصلاح امور، از اقدامات مثبت و مفید حمایت نماییم تا بتوان موجبات پیشرفت و توسعه همه‌جانبه کشور را فراهم کرد.

محمدی ادامه داد: کسانیکه بعنوان انتقاد فقط نقاط ضعف کوچک را بسیار بزرگ جلوه داده و تمامی نکات مثبت را نادیده می‌گیرند بدانند که با این شیوه راه با جایی نخواهند برد و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، انتقاد سازنده آن است که در آن نکات مثبت و منفی توأماً بیان گردد، وگرنه جنبه انتقام‌جویی به خود خواهد گرفت.

نماینده فریدن در ادامه نطق خود گفت: از رییس جمهوری خواست تا به وزرای نفت، امور اقتصادی و دارایی، صنایع و معادن و بازرگانی دستور دهد نسبت به بازنگری در تعرفه محاسبه نرخ گاز مصرفی خانوارها در مناطق بسیار سرد بویژه شهرستانهای فریدن، فریدونشهر و چادگان بازنگری نمایند و با استعلام از سازمان هواشناسی و با تکیه به بسیار سرد و طولانی بودن دوره زمستان در این شهرستانها و همچنین محروم بودن این مناطق، این شهرستانها را جزو نقاط سرد لحاظ نمایند و دامنه تغییرات مصرف در این شهرستانها را بر اساس نیاز واقعی مردم محاسبه نموده و میزان آن را افزایش دهند.

به گفته وی در غیر این صورت مردم محروم در مناطق بسیار سردسیر شهرستانهای فریدن، فریدونشهر و چادگان و روستاهای تابعه، عملاً‌ امکان استفاده از گاز شهری در منازل خود در زمستان بسیار سرد را نخواهند داشت.

محمدی ضمن تشکر از دولت محترم در ارتقاء تعدادی از بخشها به شهرستانها، با توجه به محرومیت بخش بوئین‌میاندشت و سابقه طولانی بخشداری و پراکندگی و فراوانی روستاها و میزان تراکم و همچنین فاصله زیاد در روستاهای این بخش با مرکز شهرستان و استان، تبدیل بخش بوئین‌میاندشت را به شهرستان و همچنین تسریع در تبدیل دهستان صعب‌العبور پشتکوه و پیشکوه موگویی به بخش را خواستار شد.

وی در ادامه گفت: یکی از اصلی‌ترین عوامل افزایش تورم حجم نقدینگی موجود در جامعه است و برای کاهش آن روشهای مختلفی را بکار می‌گیرند که از جمله آنها می‌توان به فروش اوراق مشارکت اشاره کرد.

محمدی با بیان اینکه در گذشته سیاست‌های مالی و پولی از پیش‌فروش خودرو و تلفن ثابت و همراه و یا سکه و یا فروش فیش حج انجام می‌گرفت که بطور طبیعی نقدینگی را کاهش می‌داد، ولی امروز اعمال اینگونه روشها ممکن نیست، اظهار داشت: شایسته است مسؤولین اقتصادی، مالی و پولی کشور روشهای جدیدی را بمنظور جمع‌آوری نقدینگی بخش خصوصی برای جلوگیری از تورم اتخاذ نمایند و از اجرای هر روش پولی و مالی که  حجم نقدینگی را افزایش می‌دهد جداً پرهیز نمایند.

نماینده فریدن و فریدونشهر در پایان سخنانش با تبریک گفتن هفته تعاون به همه تعاونگران و تشکر از تلاشهای مسؤولین این بخش از اقتصاد کشور گفت:‌ تعاون و همکاری می‌تواند در تحقق رشد و شکوفایی جامعه نقش بسزایی ایفا کند. بدیهی است با گسترش فرهنگ تعاون، وحدت و همدلی در جامعه حاکم و ابتکارات و خلاقیتهای پدیدار می‌گردد و جامعه مصون از آسیبها خواهد ماند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet