خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/09/17 13:36:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده خمینی شهر: سؤالات و استیضاح‌های مکرر مجلس را از وظایف اصلی خود باز می دارد

نماینده مردم خمینی شهر گفت: سؤالات و طرح استیضاح‌های مکرر - که بر اساس وظایف خطیر نمایندگی است - سبب می‌شود که مجلس از وظایف اصلی خود و پاسخ به مطالبات بحق مردم باز ماند.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "سیدمحمدجواد ابطحی" چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم و به نستعین انه خیر الناصر و معین

ربنا لا تکن الا انفسنا طرفه العین ابدا.

با گرامیداشت شهادت امام محمد باقر (علیه‌السلام)، روز ترویه، حرکت حماسی امام حسین (علیه‌السلام) از مکه به کوفه و کربلا. امیدواریم که خداوند ما را از پیروان مخلص آن امام بزرگ و یارانش قرار دهد.

همکاران عزیز، ملت خوب و نجیب ایران! چند تذکر:

1 ـ اگر مجلس در رأس امور است و عصاره فضایل ملت، بنده بعنوان یک نماینده (چه از طیف اقلیت و چه از طیف اکثریت)‌ باید بگونه‌ای اقدام کنم، سخن و رفتاری داشته باشم که باعث وهن و تضعیف مجلس نشود تا بتوانم دیگران را توصیه به حفظ قداست و شأن مجلس نمایم. سؤالات مکرری که شاید به دلیل حجم آن تا پایان دوره هشتم قابل طرح در جلسه علنی نیست، طرح استیضاح‌های مکرر - که ان‌شاء‌الله بر اساس وظایف خطیر نمایندگی است -، سبب می‌شود که مجلس از وظایف اصلی خود و پاسخ به مطالبات بحق مردم باز ماند. من نمی‌گویم که نمایندگان محترم از این ابزار نباید استفاده کنند، خیر، بلکه می‌گویم عزیزان! آخرین راه داغ کردن است، «آخر الدوا کی».

و اما ما در تدوین، تصویب، تقنین و نظارت قوانین دچار سردرگمی شده‌ایم. علی‌رغم تذکرات آیین‌نامه‌ای مکرر مواد 202 و 203 و اخطار اصول قانون اساسی مثل اصل 80، متأسفانه با بی‌اعتنایی هیأت رئیسه لوایحی تصویب شد که مجدداً از شورای نگهبان اعاده می‌شود و این یعنی تضییع وقت و تضییع حقوق بیت‌المال.

چرا نباید ما بجای پرداختن به مسائل فرعی، مسائل اصلی و مطالبات عمده مردم را مورد توجه قرار دهیم؟ ششماه از مجلس گذشت و من نمی‌توانم به موکل خود بگویم چه طرح و لایحه مهمی را ما توانسته‌ایم در جلسه علنی مطرح کنیم.

عزیزان! امام علی (علیه‌السلام) چهار رکن را برای کفر بیان کرده است. کفر در اینجا به معنای پوشاندن حقیقت، کنجکاوی و توهم‌های دروغین، ستیزه‌جویی‌ها و جدل‌های بی‌فایده، انحراف از حق و دشمنی کردن با حق. من باید ببینم نکند به یکی از این فروع کفر تکیه داده باشم.

عزیزان! مرز بین تخریب و انتقاد را ولی‌ امر ما که همه مدعی هستیم در زبان و بیان مطیع او هستیم مشخص کرد. چرا باید این مرز رعایت نشود.

ایثارگران بسیجی مجلس بیانیه‌ای را با 190 امضاء تقدیم هیأت رئیسه مجلس کرده‌اند، متأسفانه هنگامی که قرائت شد آنچه که نبود این بیانیه بود و اجازه بدهید من در این فرصت کوتاه این بیانیه را از زبان این 190 نفر نماینده محترم قرائت کنم. به مناسبت پنجم آذر سالروز تشکیل ارتش 20 میلیونی و بسیج مستضعفان اهتمام دولت خدمتگزار در گسترش تفکر و فرهنگ و روحیه بسیجی و اهدای نشان عالی استقلال به سردار بزرگوار سرلشگر فیروزآبادی و دفاع از عملکرد خالصانه دولت؛

متأسفانه این قرائت نشد، امیدوارم روزنامه ها و اصحاب رسانه این را با کم و کیف کامل چاپ کنند.

در حوزه انتخابیه خودم هم می‌گویم که آقایان، دولتمردان! به داد خمینی‌شهر برسید، خمینی‌شهر با نزدیکی اصفهان، کوچکترین شهرستان ایران متأسفانه معضلاتی دارد که اگر اکنون به آن توجه نکنیم، بیست سال آینده اصفهان را نیز در معرض تهدید قرار خواهد داد.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet