پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/09/17 14:21:00
سرویس صحن

موسوی: هیات رییسه در جلسه فردا استیضاح وزیر کشاورزی را اعلام وصول خواهد کرد

نماینده اردبیل در واکنش به اعلام وصول نشدن طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی گفت: تسامح هیات رئیسه مانع از این کار شد، اما در جلسه فردا آن را اعلام وصول خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت سید کاظم موسوی در جمع خبرنگاران تاکید کرد: لاریجانی فرد بسیار خوب و متدینی است و به ما گفته بود که روز یکشنبه یکی از دو طرح استیضاح باید اعلام وصول شود. اما با کم لطفی هیات رئیسه این طرح ها اعلام وصول نشد.

موسوی به جلسات صبح و عصر دیروز با وزرای جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش در هیات رئیسه اشاره کرد و گفت: وزیر جهاد کشاورزی در این جلسه خواستار تعویق اعلام وصول استیضاح خود شده بود تا خواسته های نمایندگان را برآورده کند. برخی نمایندگان این وقت را به وزیر دادند اما به منزله انصرافشان از استیضاح نیست.

نماینده اردبیل با بیان اینکه انتظار داشتیم طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی امروز اعلام وصول می شد، ادامه داد: تسامح از ناحیه نمایندگان نیست و حتی طی تذکری گفتم که اگر استیضاح اعلام وصول نشود استعفا می دهم.

وی گفت: وزرای جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش در جلسه فردا 6 صبح هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان حاضر خواهند شد. ما تا فردا به هیات رئیسه وقت داده ایم تا تکلیف روشن شود و استیضاح ها را اعلام وصول کنند.

موسوی استیضاح هر دو وزیر را مهم دانست و گفت: البته اعلام وصول استیضاح وزیر کشاورزی نزدیک تر است. مردم حق دارند که نگران این شرایط باشند و بخواهند زودتر این وزرا استیضاح شوند.

وی در پاسخ به اینکه گفته می شود برخی نمایندگان از استیضاح وزیر جهاد کشاورزی منصرف شده اند، گفت: استیضاح وزیر کشاورزی حد نصاب لازم را دارد و اظهارات برخلاف این را تکذیب می کنم.

نماینده اردبیل همچنین در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه شما پیش از این سوگند خورده بودید در صورت اعلام وصول نشدن استیضاح استعفا خواهید داد، گفت: در احقاق حقوق مردم حتی حاضرم تکه تکه شوم چه رسد به اینکه بخواهم استعفا دهم. من یک بسیجی و طلبه ولایی هستم. اما من برای این مساله قسم جلاله نخورده بودم که استعفا خواهم داد.

وی با بیان اینکه هیات رئیسه از طراحان استیضاح وزیر کشاورزی خواسته بود تا در جایگاه هیات رئیسه حضور یابند و پس از آن این طرح اعلام وصول شود، گفت: مگر لشگرکشی است که همه طراحان برای اعلام وصول استیضاح به جایگاه هیات رئیسه بروند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet