هدر موبایل
1387/09/17 15:54:00
سرویس بین الملل
سفیر آلمان در دیدار با بروجردی:

آلمان خواستار توسعه و تعمیق روابط همه جانبه بویژه مناسبات پارلمانی با ایران است

سفیر آلمان در کشورمان گفت: آلمان خواستار توسعه و تعمیق روابط همه جانبه بویژه مناسبات پارلمانی با ایران است.

به گزارش خانه ملت، "هرترور ویتس" سفیر آلمان در کشورمان پیش از ظهر امروز یکشنبه با علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

 سفیر آلمان با اشاره به نقش با اهمیت پارلمان ها در دو کشور گفت: روابط پارلمانی ایران و آلمان از ظرفیت های خوبی برای کمک به ارتقاء درک متقابل و تقویت مناسبات دوجانبه در همه عرصه ها برخوردار است که باید در راستای منافع مشترک از آن استفاده کرد.

وی همچنین با اشاره به دیدگاه های مشترک دو کشور در زمینه تحولات منطقه از موضوعات مبارزه با مواد مخدر، تروریسم، آینده افغانستان و عراق و تحولات اخیر شبه قاره هند به عنوان مهمترین زمینه های گفتگو و تبادل نظر یاد کرد.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود سفر سرکرده گروهک تروریستی منافقین به آلمان را اقدامی غیر قابل توجیه و مشوق تروریست ها برای تشدید اقدامات تروریستی خواند و گفت: این اقدام زیبنده روابط خوب دو کشور نیست و تاثیرات سوء بر افکار عمومی ملت ایران نسبت به آلمان خواهد گذارد.

بروجردی با تشریح ماهیت و تاریخچه تروریستی گروهک منافقین تصریح کرد: دو نوع مقابله با تروریسم را باید از مسائل سیاسی جدا کرد.

براساس این گزارش سفیر آلمان نیز در این ملاقات با اشاره به تبادل هیات های متعدد پارلمانی میان دو کشور گفت: آلمان خواستار توسعه و تعمیق روابط همه جانبه بویژه مناسبات پارلمانی با ایران است.

وی روابط پارلمانی با ایران را مناسباتی خوب و رو به توسعه و پیشرفت مستمر دانست و گفت: این روابط الگویی برای سایر کشورها بوده است و با سفر قریب الوقوع هیات پارلمانی این کشور به ایران فصل نوینی در همکاریهای پارلمانی فیمابین گشوده شود.

سفیر آلمان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر سیاست دولت کشورش مبنی بر مقابله جدی با تروریسم گفت: دولت آلمان هیچ تماس با گروه MKO با هر عنوان دیگری نداشته و نخواهد داشت.

وی همچنین همکاری های منطقه ای دو کشور بویژه در مورد افغانستان و مبارزه با مواد مخدر را به عنوان مهمترین بسترهای تقویت مناسب فی مابین دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet