خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/06/05 16:06:00
سرویس بین الملل

دیدار خداحافظی سفیر جمهوری کره با رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران - کره جنوبی

هونگ چه ایم سفیر جمهوری کره در پایان ماموریت خود در تهران روز دوشنبه با سیدحسین هاشمی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران - کره جنوبی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدحسین هاشمی با ابراز رضایت از روند رو به گسترش مناسبات دو جانبه گفت: حرکت‌های بسیار مثبتی برای توسعه و تحکیم هر چه بیشتر مناسبات دوستانه دو جانبه در زمینه‌های گوناگون انجام شده است اما هنوز عرصه‌های فراوانی برای ارتقا و تعمیق مناسبات دو کشور وجود دارد که باید با برنامه ریزی از آنها استفاده کرد.

وی حضور شرکت‌های کره‌ای در بخش‌های مختلف صنایع ایران را بسیار مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت روز افزون گاز در تامین انرژی جهان سرمایه‌گذاری مشترک در این بخش عرصه جدیدی برای همکاری دو کشور خواهد بود.

هاشمی همکاری دو کشور در بخش LNG را کلیدی خواند و تاکید کرد که باید تلاش‌های انجام شده در این زمینه هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران - کره جنوبی در بخش دیگری از سخنانش خواستار توجه خاص به افزایش همکاری‌های فرهنگی میان دو کشور شد و تاکید کرد: آشنایی دو ملت با تاریخ، فرهنگ و تمدن یکدیگر بستر بسیار مساعدی برای گسترش همکاری‌ها در سایر بخش‌ها خواهد بود.

وی در همین زمینه به جذابیت‌های توریستی کشورمان اشاره کرد و خواستار برنامه ریزی برای افزایش رفت و آمدهای توریستی میان دو کشور شد.

سیدحسین هاشمی همچنین از فعالیت‌ها و زحمات سفیر کره جنوبی برای گسترش همکاری‌های همه جانبه میان دو کشور قدردانی کرد.

براساس این گزارش هونگ چه ایم سفیر جمهوری کره نیز در این دیدار روابط میان دو کشور را بسیار عالی خواند و افزود: سئول اهمیت بسیاری برای توسعه و تحکیم مناسبات با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها قائل است.

وی به پروژه‌های متعدد صنعتی میان دو کشور اشاره کرد و افزود: حجم مبادلات صنعتی - اقتصادی فی مابین در سال‌های اخیر رشد بسیار قابل توجهی کرده است و شرکت‌های کره‌ای از سرمایه‌گذاری در بخش‌های گوناگون صنعتی ایران استقبال می‌کنند.

سفیر جمهوری کره همچنین با اشاره به افزایش سطح مبادلات فرهنگی و توریستی میان دو کشور افزود: هنوز قابلیت‌های فراوانی برای افزایش سطح همکاری‌های فی‌ مابین در این عرصه وجود دارد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet