عید سعید فطر
1387/09/17 12:30:00
سرویس کمیسیون ها

بروجردی: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به جنایت گروه تروریستی ریگی رسیدگی خواهد کرد

بروجردی از حضور مسئولان وزارت اطلاعات، امور خارجه و سپاه در جلسه فردای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به منظور بررسی توضیحات آنها درخصوص شهادت گروگانهای نیروی انتظامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در جمع خبرنگاران در واکنش به شهادت گروگانهای نیروی انتظامی سراوان توسط اشرار گروه ریکی گفت: مسئولان وزارت اطلاعات، امور خارجه و سپاه برای ادای توضیحات در این زمینه فردا در این کمیسیون حاضر می شوند.

وی افزود: حوادثی که برای اولین بار در پاکستان به بهانه مبارزه با طالبان توسط نیروی آمریکایی رخ می دهد مایه تاسف است و این مسئله امنیت داخلی پاکستان را دچار اختلالاتی کرده است.

بروجردی با بیان اینکه مرز طولانی ایران و پاکستان و نفوذ مواد مخدر و اشرار از پاکستان به ایران، ادامه دارد، گفت: علی رغم تلاش های وزارت امور خارجه متاسفانه این خبر تلخ را شنیدیم که گروگانهای ایرانی به شهادت رسیده اند.

وی تصریح کرد: کمیسیون با دعوت از مسئولان وزارت امور خارجه، اطلاعات و سپاه در جلسه فردا بعدازظهر این وضعیت را بررسی و پیگیری می کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: لازم است تا صحبت جدی با دولت پاکستان انجام شود چرا که اینگونه حوادث در هر زمان ممکن است رخ دهد. اگر آنها در حفظ امنیت در مرزهای خودشان نمی توانند با قاطعیت عمل کنند باید آن را به اطلاع مسئولان ذی ربط ایران برسانند تا چاره ای بیندیشیم.

وی در واکنش به اظهارات برخی مقامات پاکستانی مبنی بر ضعف نظارت در مرزهای ایران گفت: ما در مجلس برای کنترل مرزها بیش از 100 میلیارد تومان بودجه تصویب کردیم اما 400 کیلومتر از این مرز در محیط کوهستانی سراوان قرار دارد که امکان نصب دیوار یا ایجاد خندق در آن وجود ندارد. البته در بسیاری از کشورهای دنیا هم اینگونه مشکلات وجود دارد.

وی گفت: مسئولیت این اقدامات تروریستی به عهده دولت پاکستان است. این افراد در جایگاه مشخصی در پاکستان قرار دارند و حاکمیت پاکستان باید با آنها برخورد کند تا به راحتی به شرارت نپردازند و وارد مرزهای ایران نشوند.

نماینده بروجرد در خصوص وضعیت دیپلمات ایرانی ربوده شده در پاکستان گفت: هنوز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اطلاع دقیقی از جایگاه وی ندارد و با حضور مسئولان وزارت خارجه در جلسه فردای کمیسیون این موضوع نیز پیگیری می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet