هدر اصلی
1387/09/18 07:48:00
سرویس بین الملل

انتقاد نجابت از دنباله‌روی انگلیس از سیاست‌های آمریکا در منطقه خاورمیانه

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس از از دنباله‌روی انگلیس از سیاست‌های آمریکا در منطقه خاورمیانه و اظهارات اخیر وزیر امور خارجه این کشور انتقاد کرد.

به گزارش خانه ملت، "جفری آدامز" سفیر انگلیس در تهران بعدازظهر روز یکشنبه در محل مجلس شورای اسلامی با "حسین نجابت" رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، ابتدا حسین نجابت با اشاره به نقش پارلمان‌ها در رفع موانع همکاری و برطرف کردن سوء تفاهمات میان دولت‌ها، توسعه و گسترش مناسبات فی‌مابین در زمینه‌های مختلف، فعال‌تر نمودن گروه‌های دوستی پارلمانی و همچنین تداوم تبادل نظر و همکاری میان مجالس دو کشور در چارچوب سازوکار پارلمانی را مورد تاکید قرار داد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس همچنین افزود: زمینه‌های فراوانی برای توسعه و تقویت مناسبات فی‌مابین در عرصه‌های مختلف به ویژه در عرصه‌های علمی و فرهنگی وجود دارد که باید از آن بهره جست.

نجابت در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از دنباله‌روی انگلیس از سیاست‌های آمریکا در منطقه خاورمیانه و همچنین اظهارات اخیر وزیر امور خارجه این کشور گفت: اینگونه سخنان کمکی به بهبود روابط میان دو کشور نخواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به بازرسی‌های متعدد آژانس بین‌المللی هسته‌ای از فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان تصریح کرد: تاکنون هیچ گزارشی از سوی مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر انحراف فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران ارائه نشده است.

نجابت در پایان سخنانش، بازداشت نصرالله تاجیک، سفیر سابق ایران در اردن، در انگلیس را تقبیح کرد و افزود: حل این موضوع، در جهت اعتماد‌سازی مناسبات فی‌مابین، امری ضروری است.

در ادامه این ملاقات جفری آدامز، سفیر انگلیس در تهران با اشاره به ظرفیت‌های فراوان دو کشور در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ابراز امیدواری کرد که زمینه‌ها برای تقویت و توسعه مناسبات فی‌مابین دو کشور، هر چه سریع‌تر فراهم گردد.

وی همچنین افزود: استمرار رایزنی‌ها و گفت‌وگو بین مقامات دو کشور به ویژه بین نمایندگان مجالس در رفع برخی سوء تفاهمات در راستای تامین منافع دو کشور امری ضروری است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet