هدر موبایل
1387/09/17 19:58:00
سرویس کمیسیون ها

دیدار اعضای کمیسیون عمران مجلس با رییس مجمع تشخیص مصلحت

اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر روز یکشنبه با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کردند.

در این دیدار ابتدا "علی‌اکبر آقایی مغانجوقی" و "محمد حسین مقیمی" رئیس و نایب رئیس اول این کمیسیون گزارشی از اوضاع اقتصادی طرح ها و برنامه های عمرانی در دست بررسی مجلس ارائه کردند.

در ادامه دیدار "اکبر هاشمی رفسنجانی" نقش کمیسیون عمران را در طراحی، برنامه ریزی و پیشبرد طرح های عمرانی کشور جدی توصیف کرد.

وی با اشاره به سند چشم انداز 20 ساله کشور، سیاست های کلی اصل 44، نقش بخش خصوصی و سرمایه های موجود در این بخش را در اجرای سریعتر طرح های عمرانی بسیار با اهمیت خواند و افزود: طرح های بزرگ عمرانی و زیربنایی را طبق اصول برنامه چهارم می توان به بخش خصوصی واگذار کرد، چرا که این بخش از توان لازم برای ساختن زیربناهای کشور برخوردار است.

وی برقراری تعامل مثبت و سازنده با کشورهای جهان بر مبنای عزت را یکی از نیازهای کنونی کشور برای جذب سرمایه گذاری های خارجی و ثروت ایرانیان خارج از کشور خواند و تأکید کرد: بعد از جنگ تحمیلی و در دوران سازندگی این راه تجربه شد و پاسخ خوبی نیز به آن داده شد، چرا که توانستیم برای اجرای طرح های بزرگ عمرانی اعتبارات بسیاری از سایر کشورها جذب کنیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نقش مجلس و کمیسیون عمران را در بررسی، کارشناسی و تصویب طرح های اقتصادی به خصوص هدفمند کردن یارانه ها مهم توصیف کرد و گفت: نمایندگان مجلس در موقعیت حساس کنونی می توانند با درایت، صراحت و شجاعت، طرح های اقتصادی را بررسی و آینده اقتصادی شفاف، روشن و کم هزینه ای را برای کشور رقم بزنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی آمادگی مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای کمک و مشورت در طرح های عمرانی و اقتصادی مجلس اعلام کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet