عید سعید فطر
1387/09/18 12:19:24
سرویس صحن

ابوترابی: پیام رهبر انقلاب چون باران رحمت الهی بر جان و دل زائران خانه خدا فرود آمد

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیام حضرت آیت الله خامنه ای به کنگره عظیم حج گفت: پیام وحدت آفرین، حیات بخش و راهگشا و امیدآفرین رهبر معظم انقلاب اسلامی بر جان و دل زائران خانه خدا چون باران رحمت الهی فرود آمد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدحسن ابوترابی فرد" که ریاست جلسه علنی روز دوشنبه را بر عهده داشت، در سخنان پیش از دستور خود خاطرنشان کرد: با حضور انبوه مسلمانان از اقصی نقاط جهان شاهد برگزاری مراسم برائت از مشرکین و عبودیت در پیشگاه خداوند رحمان و فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل بودیم.

وی افزود: پیام وحدت آفرین، حیات بخش و راهگشا و امیدآفرین رهبر معظم انقلاب اسلامی بر جان و دل زائران خانه خدا چون باران رحمت الهی فرود آمد.

نایب رئیس مجلس اظهار داشت: رهبر فرزانه انقلاب در بخشی از پیام خود با تاکید بر این حقیقت که کعبه شریف و مناسک حج مایه قوام و قیام جوامع بشری و انباشته از سود و بهره برای انسان هاست بر این حقیقت تاکید فرمودند که "مسلمانان از هر کشور و هر نژاد امروز بیش از همیشه باید این فریضه بزرگ را قدر بدانند و از آن بهره گیرند".

وی با اشاره به بخشی دیگر از پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره عظیم حج گفت: "امروز افق در پیش چشم امت اسلامی از همیشه روشن تر است، امروز امید برای رسیدن به هدف هایی که اسلام برای فرد و جامعه اسلامی ترسیم کرده از همیشه بیشتر است. اگر امت اسلامی در دو قرن گذشته دچار فروپاشی در برابر تمدن مادی غرب و مکتب های الحادی از هر دو نوع چپ و راست آن بود اکنون در قرن پانزدهم هجری این مکاتب سیاسی و اقتصادی غرب هستند که پای در گل و دچار ضعف و فروپاشی اند و اسلام با بیداری مسلمانان و بازیافت هویت خویش و با مطرح شدن اندیشه توحیدی و منطق عدالت و معنویت دور تازه ای از شکوفایی و عزت خویش را آغاز کرده است".

ابوترابی فرد یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر این حقیقت که "پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و بنای بلند آوازه نظام اسلامی بود که ایران را به پایگاه مستحکمی برای اندیشه حاکمیت و تمدن اسلامی تبدیل کرد"، تصریح کرد: "سر برآوردن این پدیده معجزه آسا درست در اوج هیاهوی مادی گری و اسلام ستیزی چپ و راست، فکری و سیاسی و آنگاه قضاوت و استحکام آن در برابر ضربات سیاسی، نظامی و اقتصادی و تبلیغاتی که از همه سو نواخته می شد در دنیای اسلامی امیدی تازه برانگیخت و شوری در دل ها پدید آورد".

وی افزود: امیدوارم با تلاش آحاد مسئولین و عزت و اقتدار نظام اسلامی این شجره طیبه با شاخ و برگ و میوه های شیرین و حیات بخش خویش برای امت اسلام پیام آور عزت و اقتدار برای همیشه باشد و ما به برکت روز بزرگ عرفه، روز عزت و اقتدار و روز معنویت و بیداری امت اسلام، شاهد سپردن این ودیعه الهی به دست رهبر معظم انقلاب اسلامی به ولی الله اعظم امام زمان (عج) باشیم.

ابوترابی فرد با تبریک سالروز عید سعید قربان گفت: این عید بزرگ اسلامی را محضر ملت شریف، مسلمانان جهان، زائران خانه وحی تبریک عرض می کنم.

وی در ادامه همچنین خاطره جانگذاز شهادت جمعی از فرماندهان سلحشور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرافراز سپاه اسلام در عرصه نبرد با متجاوزان شهید کاظمی و همراهانشان را محضر نیروهای مسلح، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک و تسلیت گفت.

نایب رئیس مجلس همچنین با گرامیداشت خاطره و یاد شهدای «سی 130» اظهار داشت: خاطره شهادت شهدای والا مقام خبرنگار را در ضایعه سقوط هواپیما محضر خانواده های مکرم آنان، جامعه فرهیخته خبرنگاران و اهالی رسانه تسلیت می گویم.

وی با اشاره به روز دانشجو گفت: 16 آذر روز نماد مبارزه با استکبار جهانی مقاومت نسل دانشجوی فرهیخته آگاه ایران اسلامی در برابر مزدوران داخلی استکبار و آمریکای جهان خوار را گرامی می داریم.

ابوترابی فرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت آیت الله دستغیب اظهار داشت: سالروز شهادت این معلم فرهیخته اخلاق و مهذب نفوس و شخصیت تربیت یافته در مکتب عاشورا که روز میلاد او روز شهادت حضرت اباعبد الله الحسین (ع) بود را به امت اسلام و حوزه های علمیه و به ویژه مردم شریف استان فارس تسلیت عرض می نمایم.

وی همچنین رحلت آقای حائری یکی از نمایندگان ادوار مجلس را تسلیم گفت.

وی رحلت ناگهانی حاج حسین سمیعی یکی از نیروهای حفاظت مجلس شورای اسلامی را نیز تسلیت گفت.

نایب رئیس مجلس در پایان سخنان خود یادآور شد: امیدوارم روز صدور اعلامیه جهانی حقوق بشر 20 آذر ماه زنگ بیدار باشی برای دل های مرده و چشم های خواب آلودی باشد که زیر پرچم حقوق بشر، حقوق ملت مظلوم ستم دیده فلسطین را پایمال می کنند و خم به ابرو نمی آورند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet