پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/09/18 11:07:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

"محمدحسن ابوترابی فرد" نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی روز دوشنبه را به عهده داشت، تذکرات کتبی امروز نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خانه ملت، جزییات تذکرات قرائت شده به این شرح است:

- تذکر سنایی نماینده نهاوند به رئیس جمهور در خصوص دستور احیاء فعالیت میراث فرهنگی شهرستان نهاوند و تقویت آن با ایجاد اداره در شهرستان و دستور احیاء و رسیدگی به اثر تاریخی معبد لائودیسه در شهر نهاوند.

- تذکر طاهرخانی نماینده تاکستان به رئیس جمهور در خصوص دستور رفع مشکلات دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین بخصوص افزایش بودجه ها.

- تذکر شجاعی کیاسری نماینده ساری به رئیس جمهور در خصوص دستور استقرار نمایندگی سازمان تربیت بدنی در بخشهای میاندرود، کلیجان رستاق، دودانگه و چهاردانگه ساری.

تذکر شعبانی نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران و مرادنیا نماینده بیجار به رئیس جمهور در خصوص دستور جلوگیری از پخش سی دی، بلوتوث و نشریات تفرقه برانگیز در کردستان.

تذکر شعبانی نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص تسریع در پرداخت و تمهیل وام های خشکسالی به کشاورزان.

تذکر آرین منش و کریمی قدوسی نمایندگان مشهد و کلات، فرهنگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر، اختیاری کسنویه یزد نماینده زرتشتیان، موسوی نماینده رامهرمز و رامشیر، رضایی نماینده تربت حیدریه، مه و لات و زاو، شهریاری نماینده زاهدان، ثروتی نماینده بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان، کرمی راد نماینده کرمانشاه و جویجری

نماینده اهواز به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص اجرای بند 32 ماده واحده قانون بودجه سال 87 مبنی بر پرداخت مطالبات شهرداریها از محل ردیف 55000.

- تذکر قاضی پور نماینده ارومیه به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص ضرورت تشکیل شورای رقابت ماده 53 اصل 44 قانون اساسی.

- تذکر فلاحت پیشه نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص شفاف سازی میزان موجودی حساب صندوق ذخیره ارزی و عملکرد این صندوق و پیگیری جدی وصول مانده بدهی های میلیاردی چند هزار نفر از سرمایه گذارن به 11 بانک کشور.

- تذکر نریمان نماینده بابل به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص پیگیری و رسیدگی به علت سهل انگاری منجر به فوت بیمار بعلت وصل گاز نیتروژن بجای اکسیژن در بیمارستان بابل.

- تذکر میرخلیلی نماینده میناب، رودان، جاسک و سیری به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص ضرورت اعزام تیم بازرسی برای بررسی وضعیت نابسامان درمان در میناب، رودان، جاسک، سیری، بشاگرد و بخش های تابعه.

- تذکر دهقانی نماینده ایرانشهر، سرباز و دلگان به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در اجرایی نمودن مصوبه سفر اول ریاست جمهوری در خصوص ایجاد راه مواصلاتی دو خطه ایرانشهر - بمپور.

- تذکرات جعفری نماینده بهار و کبودرآهنگ به وزیر راه و ترابری در خصوص اعلام علت عدم اقدام اجرایی راه مهاجران به کبودرآهنگ و به وزیر صنایع و معادن در خصوص ضرورت چاره جویی برای نجات واحدهای تولیدی در حال تعطیل و تسریع در احداث شهرک صنعتی مهاجران.

- تذکر امیری خامکانی نماینده زرند و کوهبنان به وزیر صنایع و معادن در خصوص لزوم حمل ذغال سنگ انباشته شده در محوطه کارخانه ذغال شویی زرند توسط ذوب آهن اصفهان و حل مشکل مالی شرکت ذغال سنگ کرمان.

- تذکر ترابی قهفرحی نماینده شهرکرد به وزیر صنایع و معادن در خصوص پرداخت احکام بازنشستگی کارکنان ذوب آهن با توجه به لایحه خدمات کشوری.

- تذکرات رضایی نماینده تربت حیدریه، مه و لات و زاو به وزیر صنایع و معادن در خصوص اعلام علت عدم اقدام ساخت کارخانه فولاد شرق کاوه تربت حیدریه و به وزیر راه و ترابری در خصوص اعلام علت عدم اقدام عملیات فرودگاه شهید مدرس.

- تذکر کوچکی نژادارم ساد نماینده رشت به وزیر نفت در خصوص رفع بحران کپسول گاز مایع در استان گیلان.

- تذکرات علیخانی نماینده قزوین، آبیک و البرز به وزیر نفت در خصوص تامین اعتبار مورد نیاز و آغاز عملیات کلنگ زنی برای گازرسانی به روستاهای زرگر، باقرآباد ترک و قزانچال بخش بشاریات آبیک و به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برخورد با عوامل انتشار اخبار کذب در روزنامه دولتی ایران به خصوص خبر مورخ 16 آذر.

- تذکر کواکبیان نماینده سمنان و مهدیشهر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بی اطلاعی دست اندرکاران مطبوعات از نحوه اعزام هیات رسانه ای برای ملاقات با سولانا.

- تذکرات سلیمی نماینده محلات و دلیجان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص دقت در تجلیل از هنرمندانی که سابقه وابستگی به صهیونیسم دارند و به وزیر کشور در خصوص لزوم پیگیری جدی جهت تامین امنیت مالی شهروندان محلات.

- تذکر حسینی نماینده نیشابور و تخت جلگه به وزیر کشور تسریع در معرفی فرماندار شهرستان تحت جلگه.

- تذکر اکبریان نماینده کرج به وزیر علوم تحقیقات و فناوری در خصوص رسیدگی به وضعیت نامطلوب دانشگاه تربیت معلم کرج.

- تذکر مرادنیا نماینده بیجار به وزیر نیرو در خصوص رفع کمبود شدید آب آشامیدنی شهر حسن آباد یاسوکند.

- تذکرات یوسف نژاد نماینده ساری به وزیر نیرو در خصوص بررسی وضعیت تامین آب کشاورزی روستاهای سوته و گل نشین؛ به وزیر کشور در خصوص بررسی وضعیت روستای داراب کلا تخریب شده بر اثر طوفان اخیر و به وزیر راه و ترابری در خصوص بررسی و تصمیم مناسب برای حل ترافیک چهارراه آزادگان منطقه میاندورود ساری.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet