شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/09/18 11:20:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده دامغان: حفظ نظام، قانون‌اساسی و ولایت فقیه عناصر وحدت ملی هستند

نماینده مردم دامغان حفظ اصل نظام، حفظ قانون‌اساسی و حفاظت و اطاعت و تبعیت از ولایت فقیه را سه عنصر مؤثر در حفظ وحدت ملی دانست.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "حسن ملک‌محمدی" اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

فرا رسیدن روز عرفه روز خدامحوری و عرفان و به خدا رسیدن، روز دعا و نیایش و روز شهادت نایب خاص اباعبدالله الحسین (علیه السلام) را گرامی می‌داریم و عید سعید قربان را به مسلمانان جهان تبریک عرض می‌کنم و پیشاپیش عید سعید غدیرخم، عید الله اکبر و روز تجلی امامت و روز کمال دین و اتمام نعمت را به مسلمان جهان و مردم شریف و بزرگوار ایران تبریک عرض می‌کنم.

غدیر ریشه تمام فضیلتها و شرافتها و ارزشها می‌باشد و افتخار شیعه و مسلمانان و همه ادیان الهی است. گذشته ما با غدیر سامان یافته و امروز و فردای ما نیز در پرتو غدیر نور می‌گیرد. به فرموده قرآن روز اکمال دین و اتمام نعمت و خشنودی خداوند عالم و یأس دشمنان روز غدیر می‌باشد و لذا باید همه ما در گرامیداشت غدیر اهتمام داشته باشیم و همانگونه که خداوند به پیامبر فرمود: «و ان لم تفعل فما بلغت رسالته» و این تهدید الهی را پیامبر تبدیل به یک فرصت کرد، «من کنت مولی فهذا علی مولا» و این فرصت را خداوند عالم تأیید کرد، «الیوم اکملت لکم دینکم» و این تأیید الهی را پیامبر تبدیل به یک تکلیف جهانی کرد، «فلیبلغ الحاضر الغائب و الوالد ولد الی یوم القیامه» ما نیز باید در ابلاغ پیام ولایت، ترویج فرهنگ غدیر و ولایت کوشا باشیم و امر پیامبر را در جوامع بشری و سراسر جهان نهادینه کنیم.

درباره غدیر و صاحب غدیر، مولای متقیان، امیرمؤمنان علی (علیه السلام) هر چه بگوییم ذره‌ای از حق و فضایل آن امام را بیان نکرده‌ایم و در یک کلمه باید عرض کنم که قرآن کتاب مدح امیر‌المؤمنین است و خداوند متعال مداح علی است. سوره «والعادیات ذبحا»، «نبئ العظیم»‌، «حبل المتین»، «صراط المستقیم» به وجود مقدس امیر‌المؤمنین تفسیر شده است و مصداق «اتم و اکمل» و تجسم عینی و حقیقی قرآن، وجود مقدس علی بن ابیطالب که قرآن ناطق است و پیامبر فرمود: «علی مع القرآن و القرآن مع العلی» . امروز روز سد ابواب است، همه بابها را بستند و پیامبر فرمود: «درب خانه علی بطرف مسجد باز بماند و او به منزله هاورن است»، «انت منی به منزله هارون من موسی» امروز روز چنین فضیلتی است (روز عرفه).

در آغاز سخن یک کلام نورانی از دعای عرفه سیدالشهداء را عرض می‌کنم، امام حسین که گنج پنهان الهی است، باب رحمت واسعه الهی است، عرضه می‌دارد: «الهی انا الفقیر ماذا وجد من فقدک و من الذی فقد من وجدک لقد خاب من رضیه دونک بدلا اللهم اجعلنی اغشاک کانی اراک» این کلام زیبای مولای مظلومان سالار شهیدان است که مانند چنین روزی با چشم اشکبار بیان کرد و به ما درس تقرب به خدا و ارتباط با خدا را آموخت.

از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنم که با برگزاری همایش سی سال قانونگذاری و نظارت نماد وحدت ملی و اقتدار نظام و سنگر مقدس مجلس را به نمایش گذاشتند.

در عرصه جهانی به مردم مظلوم غزه اشاره می‌کنم که باید همه مسلمانان و آزادگان جهان این کلام امیرمؤمنان را توجه کنند «کونوا للظالم خصما و للمظلوم عونا» با تمام قوا و توان باید در مقابله با ددمنشیها و حملات وحشیانه اسرائیل جنایتکار اظهار تنفر و انزجار داشته باشیم و از مظلومان غزه و فلسطین حمایت کنیم که حمایت از مظلومان فلسطین و لبنان و عراق و افغان یک فریضه و واجب دینی است.

در رابطه با مسایل داخلی توجه همه مسؤولان محترم نظام، بزرگان و دلسوزان را به وحدت ملی و وحدت اصولگرایان جلب می‌کنم. این وحدت باید حول محور ارزشهای اسلامی و منافع ملی باشد و از توجه افراطی به گروه‌گرایی پرهیز شود. «بنیه الاسلام علی کلمتین کلمه التوحید و توحید الکلمه». سه عنصر مؤثر در حفظ وحدت که باید ما روی این اهداف مشترکمان پافشاری کنیم؛ حفظ اصل نظام، حفظ قانون‌اساسی و حفاظت و اطاعت، تبعیت از ولایت که در حقیقت سرمایه وحدت می‌باشد؛ باید همه ما روی این اهداف متفق باشیم. برخوردهای ما باید منطقی باشد، فصل‌الخطاب در مسایل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در تمام شؤون جامعه طبق قانون‌اساسی فقط و فقط کلام نورانی ولی فقیه و رهبر معظم و بزرگوار انقلاب می‌باشد و همه باید گوش به فرمان رهبر عزیزمان باشیم، «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا».

مطلب دیگر در رابطه با لایحه تحول اقتصادی که (برای اینکه) مطالبی را من در نظر داشتم برای اینکه به مسایل حوزه انتخابیه بپردازم، فقط اشاره می‌کنم؛ باید این لایحه بیشتر و دقیقتر کارشناسی شود و از هرگونه شتابزدگی پرهیز گردد و رعایت اقشار محروم جامعه بشود. این نکته را هم به ریاست محترم جمهوری جناب آقای احمدی‌نژاد عرض می‌کنم که بسیاری از کارکنان دولت خواستار اجراء قانون اصلاح خدمات کشوری موسوم به قانون نظام هماهنگ پرداخت می‌باشند. دولت می‌تواند ضمن اجراء قانون برای اصلاح آن پیشنهادات خود را به مجلس ارائه بدهد.

اما در رابطه با دامغان، شهر ایمان، گنج پنهان و پایتخت کهن ایران که حقیقتاً باید ما قابلیتها و ظرفیتهای دامغان را بیشتر توجه کنیم. دامغان قابلیتها و استعدادهای فراوان از جمله معادن گوناگون مانند معدن طلا و ذخایر نفت و گاز، هوای مطلوب، زمین مرغوب، کویری زیبا و جاذبه‌های منحصربفرد در دامنه البرز و دارای چشمه های بسیار جذاب که می‌تواند زمینه جذب و کار را فراهم کند.

چون فرصت من به اتمام رسیده است من فقط به دو، سه نکته اشاره می‌کنم:

از دولت خدمتگزار تقاضا می‌کنم که طعم شیرین عدالت را به مردم دامغان بچشانند، با تصویب طرحها و لوایح زیربنایی و اساسی و اشتغالزا مانند احداث فرودگاه و نیروگاه و پالایشگاه و پتروشیمی و راه‌آهن شمال به جنوب.

با تشکر از نمایندگان بزرگوار و هیأت محترم رئیسه مطالب را به رسانه‌ها تقدیم می‌کنم که مورد استفاده قرار گیرد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet