شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/09/18 14:11:00
سرویس سیاسی

صدر: طرح موضوع دولت وحدت ملی یک ترفند سیاسی است

صدر گفت: عده ای با مطرح کردن واژه دولت وحدت ملی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری می خواهند یک بهره برداری سیاسی کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، شهاب الدین صدر نماینده تهران در جمع خبرنگاران در خصوص طرح دولت وحدت ملی گفت: طرح موضوع دولت وحدت ملی یک فضاسازی قبل از انتخابات ریاست جمهوری بوده و به نظر می رسد یک ترفند سیاسی است تا اینکه یک مفهوم عمیق سیاسی را مطرح کند.

وی افزود: اساسا وحدت ملی واژه قوی و مقدسی است و یکی از محورهایی است که مورد توجه همه نیروهای مختلف بوده و در عرصه سیاسی اجتماعی کشور کار می کند.

نایب رئیس فراکسیون اصولگرایان ادامه داد: اما واژه دولت وحدت ملی واژه ای با یک منظور سیاسی خاص است، در حالی که در کشور تمام ارکان نظام با مراجعه به آرای عمومی مردم شکل می گیرد. یعنی رئیس جمهور با رای مستقیم مردم انتخاب می شود و رئیس جمهور هم در انتخاب وزرا نیز با مجلس مشورت می کند و برای آنها رای اعتماد می گیرد؛ در حقیقت شکل گیری دولت و یا انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و رای اعتماد وزرا براساس یک ساز و کار دمکراتیک و مردم سالاری است.

وی تصریح کرد: اگر منظور از تشکیل دولت وحدت ملی این باشد که کسی که رئیس جمهور شد برای تمام گرایشات سیاسی سهمیه در نظر بگیرد یعنی دولتی را متشکل از آرای مختلف و گرایشات مختلف تشکیل دهد، این در کشور ما معمول نیست و در کشورهای دیگر نیز وجود ندارد.

نماینده تهران گفت: فکر می کنم این طرح بیشتر یک فضاسازی قبل از انتخابات ریاست جمهوری توسط بعضی از گروه ها و اشخاص سیاسی است تا بتوانند در عرصه انتخابات وارد شوند.

صدر در پاسخ به اینکه آیا اصولگرایان می تواند با جناح مقابل وحدت داشته باشند، گفت: در اداره امور اجرایی کشور هر کسی که در راس کار قرار می گیرد عقل و تدبیر حکم می کند از تمام نیروها و افراد زبده و کارآمدی که در حقیقت به مبانی نظام معتقد هستند و جزو نیروهای انقلاب محسوب می شوند استفاده کند برای اینکه بتواند کارآمدتر شود.

وی ادامه داد: بعد از انقلاب دیدیم که رئیس جمهور و دولت هایی که توانستند بهتر از نیروهای وفادار به انقلاب استفاده کنند توفیقشان هم بیشتر بوده است و هر چقدر در لایه های تنگ حزبی و گروهی رفته اند دولت ها در یک محدوده خاص کار کرده لذا توفیقاتشان کم می شود.

نماینده تهران افزود: منظورم این دولت هم نیست زیرا دولت های قبلی هم ممکن است چنین گرایشات تند سیاسی داشته باشد، لذا فکر می کنم هر کسی که انتخاب می شود اگر بتواند در یک دایره گسترده تری نیروهای کارآمد و متخصص و نخبه کشور را که نیروهای انقلاب محسوب می شود و در خط امام و رهبری و انقلاب هستند به کار گیرد برای توفیق خودش بهتر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet