آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مخبر کمیسیون امنیت ملی خبر داد:

دستگیری و محاکمه تعدادی از عاملان شهادت پرسنل نیروی انتظامی

سرویس کمیسیون ها
مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از دستگیری و محاکمه تعدادی از عناصر گروه‌های تروریستی که پرسنل نیروی انتظامی را به شهادت رساندند خبر داد و افزود: در آینده نزدیک محاکمه آنها برای مردم به شکل علنی پخش می‌شود.
دوشنبه 18 آذر 1387 ساعت 13:19

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "کاظم جلالی" در جمع خبرنگاران مجلس در تشریح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با فرماندهان ارتش و نیروی انتظامی و مسئولان وزارتخانه های اطلاعات و امور خارجه که همزمان با جلسه علنی برگزار شده بود، گفت: جلسه امروز دو بخش داشت، یک بخش از جلسه فرماندهان ارتش حضور داشتند که گزارش مفصلی از وضعیت ارتش و توانمندی‌های ارتش به کمیسیون ارائه کردند.

وی ادامه داد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن استماع گزارش فرماندهان ارتش، از نقش همیشه ماندگار ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس و در پاسداری از این مرز و بوم و ارزش‌های انقلاب اسلامی تجلیل کرد و در خصوص تقویت توانمندی‌های ارتش جمهوری اسلامی مقرر شد که کمیته دفاعی کمیسیون با تشکیل جلساتی، راهکارها را یافته و با رایزنی جدی با سایر دستگاه‌های کشور، زمینه تقویت هرچه بیشتر ارتش جمهوری اسلامی را فراهم نماید.

وی گفت: در بخش دوم با توجه به اهمیت امنیت در مناطق شرقی کشور با حضور مسئولین نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و وزارت امور خارجه بحث مسایل مربوط به امنیت استان‌های شرق کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه گزارشی از روند رو به رشد امنیت در استان سیستان و بلوچستان و هماهنگی‌های دستگاه‌های انتظامی، اطلاعاتی و سیاسی برای تقویت امنیت تقدیم کمیسیون شد.

جلالی ابراز داشت: در این جلسه گفته شد که بحث انسداد مرز و اجرای طرح پایلوت زابل تا پایان سال به اتمام می‌رسد، و در خصوص برخورد جدی با قاچاق‌چیان و سوداگران مرگ بحث مفصلی صورت گرفت و مقرر شد این موضوع هم‌چنان در دستور کار باقی بماند و به شدت با کسانی که مواد مخدر را وارد و یا ترانزیت می‌کنند، برخورد جدی انجام شود.

وی با بیان این‌که در خصوص ترددهای غیرقانونی در مرز هم بحث شد، گفت: مقرر شد در این خصوص جدیت و شدت عمل بیشتری انجام شود.

نماینده شاهرود در ادامه در جمع خبرنگاران افزود: هم‌چنین گزارش از کشفیات سال جاری چه در مورد مواد مخدر و چه سلاح و دستگیری‌ها اعلام شد که نسبت به سال گذشته کشفیات 30 درصد افزایش داشته است.

در این جلسه در خصوص پرسنل نیروهای انتظامی که توسط گروه‌های تروریستی و اشرار مدتی به گروگان گرفته شده بود بحث شد، متاسفانه بر اساس اسناد و مدارک موجود، این فرزندان سلحشور و پاک ایرانی در راه دفاع از مرز و بوم خود به شهادت رسیدند و مسئولان شدیدا پیگیر به دست آوردن و انتقال اجساد مطهر آنها هستند.

وی با بیان این‌که پاسگاه در نقطه صفر مرزی بود، افزود: متاسفانه این عناصر اشرار و تروریست، عزیزان ما را به داخل پاکستان منتقل کرده بودند، عناصری در پاکستان هم این گروه‌های تروریستی را حمایت می‌کنند که اسناد و مدارک آن در اختیار دولت پاکستان قرار گرفت و دولت پاکستان قول داده که با شدت برخورد کند.

مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: ما برخورد با این عناصر و هم‌چنین گروه‌های تروریستی داخل در مرزهای پاکستان را با جدیت تمام از دولت پاکستان می‌خواهیم. در پی شهادت این گروه از پرسنل عزیز نیروی انتظامی، مجلس شورای اسلامی و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به جد پیگیر موضوع است، کما این‌که جلسه امروز ما بیش از 3 ساعت به طول انجامید.

وی گفت: خوشبختانه با هماهنگی بین نیروهای انتظامی و اطلاعاتی، عناصری از این گروه‌های تروریستی دستگیر شدند و برخی از این افراد در درگیری‌های نیروی انتظامی کشته شدند، و عده‌ای از آنها تحت محاکمه قرار گرفتند و در آینده نزدیک محاکمه این عناصر وطن فروش به شکل علنی برای مردم پخش خواهد شد، تا مردم ما در جریان وطن فروشی این عناصر و پشتیبانان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آنان قرار گیرد، اگرچه چهره پلید این گروه‌های تروریستی بر مردم ما پوشیده نیست.

جلالی گفت: همان‌طور که می‌دانید دولت به شکل جدی طرح توسعه اقتصادی مناطق مرزی را در دستور کار خود دارد، ما فکر می‌کنیم که این مسیر باید به جدیت پیگیری شود و شورایی تحت عنوان شورای توسعه مناطق مرزی در شرق کشور تشکیل شده بود، امیدوارم این شورا که به ریاست وزیر کشور است، جلسات خود را با جدیت تشکیل دهد.

وی در پایان گفت: بسیاری از مشکلات مانند قاچاق و یا برخی بزهکاری‌ها با توسعه اقتصادی این مناطق کمتر شده و کنترل شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000