ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1391/08/07 10:55:50
سرویس اقتصادی
اسماعیل نیا با اشاره به خرید 30 هزارتن مرغ از مرغداران:

چرخه تولید تا عرضه گوشت مرغ به بخش خصوصی واگذار شد

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به آخرین جلسه کارگروه تنظیم بازار مرغ و تخم مرغ، گفت: در آخرین جلسه کارگروه تخصصی تعادل و تعامل از تولید تا مصرف مرغ و تخم مرغ مقرر شد تا چرخه تولید گوشت مرغ از تولید تا مصرف به بخش خصوصی واگذار شود.
چرخه تولید تا عرضه گوشت مرغ به بخش خصوصی واگذار شد نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به آخرین جلسه کارگروه تنظیم بازار مرغ و تخم مرغ، گفت: در آخرین جلسه کارگروه تخصصی تعادل و تعامل از تولید تا مصرف مرغ و تخم مرغ مقرر شد تا چرخه تولید گوشت مرغ از تولید تا مصرف به بخش خصوصی واگذار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/19330.jpg چرخه,تولید,تا,عرضه,گوشت,مرغ,به,بخش,خصوصی,واگذار,شد Icana

محمد اسماعیل نیا در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: بر اساس تلاش های صورت گرفته بین مجلس، دولت و بخش خصوصی در زمینه مهار قیمت و نیز تولید یکپارچه گوشت مرغ، مقرر شد تا چرخه تولید این محصول از جوجه ریزی تا عرضه در بازار به شرکت پشتیبانی امور دام کشور و به عنوان بخش خصوصی واگذار شود.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به نابسامانی هایی که در ماه های اخیر در بازار گوشت مرغ ایجاد شد، کارگروه مشترک دولت و بخش خصوصی در زمینه تنظیم بازار مرغ و تخم مرغ که در روز چهارشنبه گذشته برگزار شد، به این نتیجه رسید که تمامی امور مربوط به تولید گوشت مرغ را به بخش خصوصی واگذار کند که البته این مسئله با تعامل بین دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت انجام شده است.

خرید 30 هزارتن مرغ از مرغداری ها

وی اظهارداشت: به دلیل جلوگیری از افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار و طی ماه های آینده، از یک ماه پیش حدود 30 هزار تن مرغ از مرغداران خریداری شده که این روند همچنان ادامه دارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در ادامه تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به مسئله نابسامانی در بازار مرغ هوشیار باشند، زیرا امنیت غذایی در کشور مهمترین راهکار در مقابله با تحریم‌هاست که باید جدی گرفته شود.

نماینده مردم کاشمر در مجلس با بیان این که لجام گسیختگی و افزایش قیمت مرغ موجب ورشکستگی تولیدکنندگان و خارج شدن آنان از گردونه تولید می شود، اظهار داشت: تا چندی پیش اگر قیمت گوشت قرمز به هر دلیلی افزایش می یافت، مردم گوشت مرغ را جایگزین آن می کردند اما رشد بی رویه قیمت مرغ در ماه های اخیر موجب ضرر و زیان مردم شده است زیرا با این وضعیت دیگر مرغ جایگزین مناسبی برای گوشت قرمز نیست.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در پایان یادآور شد: زنجیره های تولیدو توزیع موفق باید شناسایی شده وزنجیره های تازه ای ایجاد و تقویت شودتا از این طریق بازار تنظیم و ساماندهی شود.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet