خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/07 10:37:20
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم 30 درصد از وابستگی بودجه به نفت می‌کاهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس کاهش اتکاء بودجه به درآمدهای نفتی را از مهم‌ترین الزامات بودجه ۱۳۹۲ برشمرد و اظهار کرد: لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم حداقل ۳۰ درصد از اتکاء بودجه عمومی کشور به منابع نفتی خواهد کاست.
اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم 30 درصد از وابستگی بودجه به نفت می‌کاهد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس کاهش اتکاء بودجه به درآمدهای نفتی را از مهم‌ترین الزامات بودجه 1392 برشمرد و اظهار کرد: لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم حداقل 30 درصد از اتکاء بودجه عمومی کشور به منابع نفتی خواهد کاست. https://cdn.icana.ir/d/019/66.jpg اصلاح,قانون,مالیات‌های,مستقیم,30,درصد,از,وابستگی,بودجه,به,نفت,می‌کاهد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سیدناصر موسوی لارگانی به ایسنا گفت: اگر مسئولان اجرایی و غیراجرایی نظام به فرمایشات مقام معظم رهبری طی چند سال گذشته به صورت جدی توجه می‌کردند شاید مشکلات اقتصادی به این شکل اتفاق نمی‌افتاد.

وی افزود: نامگذاری سال‌های گذشته به نام الگوی مصرف، همت مضاعف کار مضاعف، جهاد اقتصادی و تولد ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی حکایت از دقت نظر مقام معظم رهبری نسبت به نیازهای کشور داشت ولی مسئولان در حد شعار و بنرهای تبلیغاتی به اجرای فرامین رهبری پرداختند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ، اصلاح نظام مالیاتی کشور را ضرورتی اجتناب‌ناپذیر دانست و افزود: اگر به لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم پس از تصویب در مجلس به درستی عمل شود، آن بخش از افراد حقیقی و حقوقی که همواره از پرداخت مالیات‌ معاف بوده یا زیر بار پرداخت مالیات نمی‌رفتند نیز در شمول مالیات‌دهندگان قرار می‌گیرند. برخی شرکت‌های خصوصی و پاره‌ای از بنگاه‌های اقتصادی حکومتی از خلأ قانونی استفاده کرده و با وجود گردش مالی صدها میلیارد تومانی و سودهای میلیاردی حتی یک ریال مالیات نمی‌پردازند اما اقشار حقوق‌ بگیر قبل از دریافت حقوق مجبور به پرداخت مالیات به دولت هستند و این یعنی تبعیض و بی‌عدالتی مالیاتی.

نماینده مردم فلاورجان با اشاره به نگاه مثبت مسوولان عالی‌رتبه نظام نسبت به «شفاف‌سازی مالی نهادها و بنیادهای تحت نظرشان» و با بیان این‌که «افرادی در کشور هستند که ماشین زیر پایشان 800 میلیون تومان ارزش دارد، آیا نباید از این افراد که درآمدهایی به مراتب بیشتر از این مبلغ دارند مالیات دریافت شود؟»، رونق تولید را منجر به افزایش درآمدهای مالیاتی دانست و افزود: اگرچه عمر دولت دهم به اجرای کامل لایحه بودجه سال آینده کفاف ندهد ولی نباید این چنین استدلال شود که "ما بودجه را می‌بندیم و می‌رویم دولت بعد هر چه خواست انجام دهد" بلکه باید بودجه سال 1392 مبتنی بر شاخص‌های مهمی چون اقتصاد مقاومتی، کاهش وابستگی به منابع نفتی و رونق تولید بسته شود تا دولت بعد کارش را با بحران کمتری آغاز کند. /

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet