انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/07 11:00:44
سرویس استان ها
علوی:

زلزله کردستان خسارتی در بر نداشت

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس نهم با اشاره به زلزله صبح امروز شهر موچش از توابع استان کردستان گفت: زلزله شهر موچش هیچ خسارت جانی و مالی بر جای نذاشت.
زلزله کردستان خسارتی در بر نداشت نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس نهم با اشاره به زلزله صبح امروز شهر موچش از توابع استان کردستان گفت: زلزله شهر موچش هیچ خسارت جانی و مالی بر جای نذاشت. https://cdn.icana.ir/d/019/24239.jpg زلزله,کردستان,خسارتی,در,بر,نداشت Icana

سید احسن علوی در گفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وقوع زلزله 3.7 ریشتری که ساعت 5 و 51 دقیقه صبح امروز در عمق 10 کیلومتری زمین در منطقه موچش رخ داد، گفت: خوشبختانه این مدت زمان وقوع این زلزله زیاد نبوده و به همین دلیل هیچ‌گونه خسارتی بر جای نگذاشته است.

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس نهم افزود: در صورتی که مدت زمان زلزله امروز صبح در شهر موچش از توابع استان کردستان  بیشتر بود، قطعا خسارات جبران ناپذیری را به مردم این شهر وارد می‌کرد.

وی در ارتباط با بحث مقاوم سازی در کشور تاکید کرد: متاسفانه در برخی موارد مشاهده شده که مقاوم سازی ساختمان‌ها در کشور به دست فراموشی می‌شود و این در حالی است که تمامی ساختمان‌های به هیچ‌عنوان بحث مقاوم سازی را در ساخت رعایت نکرده‌اند.

عضو کمیسیون عمران در مجلس تصریح کرد: لازم است که تمامی ساختمان‌ها، مدارس و بیمارستان‌های کشور مقاوم سازی شوند چراکه ایران بر روی خط زلزله واقع شده و همواره در معرض خطر وقوع زلزله است.

علوی در ارتباط با مدیریت بحران در کشور خاطر نشان کرد: مسئله‌ای که به مشکلات کشور افزوده است بحث مدیریت بحران،‌ نبود آن و همچنین عدم اعتقاد دولت به مدیریت بحران است.

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس نهم یادآور شد: مدیریت بحران در کشور تنها یک اسم و کاملا تشریفاتی بوده و این در حالی است که جای خالی مدیریتی که یک ساختار منظم و صحیح داشته را در بحث بحران کشور به خوبی احساس می‌کنیم.

عضو کمیسیون عمران در مجلس تصریح کرد: عدم مدیریت بحران در کشور یکی از مهمترین عوامل ایراد خسارات سنگین به مردم در آذربایجان غربی بود که در صورت وجود مدیریت صحیح بحران شاهد وارد شدن خسارات این چنینی پس از وقوع زلزله به مردم نبودیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet