هدر موبایل
1391/08/07 16:29:50
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

نقض آتش‌بس در سوریه برای بحرانی نشان دادن فضا از سوی مخالفان است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نقض آتش‌بس در سوریه را در جهت بحرانی نشان دادن فضای این کشور از سوی مخالفان تحلیل کرد و گفت که جلوگیری از ارسال سلاح به داخل سوریه می‌تواند به بهبود شرایط این کشور کمک کند.
نقض آتش‌بس در سوریه برای بحرانی نشان دادن فضا از سوی مخالفان است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نقض آتش‌بس در سوریه را در جهت بحرانی نشان دادن فضای این کشور از سوی مخالفان تحلیل کرد و گفت که جلوگیری از ارسال سلاح به داخل سوریه می‌تواند به بهبود شرایط این کشور کمک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/7768.jpg نقض,آتش‌بس,در,سوریه,برای,بحرانی,نشان,دادن,فضا,از,سوی,مخالفان,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا به ایسنا گفت: طرح آتش‌بس یا ارائه تصویر حاکمیت سوریه و تسلط بر امور در سوریه که با نظر نماینده دبیرکل، شورای امنیت و دولت این کشور مطرح شده بود، به نظر می‌رسید مورد قبول جریانات مخالف این کشور و به خصوص کسانی که به دنبال آشوب، بلوا، تشدید درگیری‌ها و بحرانی نشان دادن سوریه هستند، نیست.

 وی افزود: پیش از به اجرا در آوردن آتش‌بس هم پیش بینی می‌شد که گروه‌های مخالف به عناوینی در موضوع دخالت کنند و فضا را ملتهب نگه دارند تا تصویر ناامن و ناآرامی که در سوریه ارائه کرده‌اند، از ذهن‌ها پاک نشوند. به نظر می‌رسد کشورهایی مثل ترکیه، عربستان، قطر و آنهایی که خیلی برای به آشوب کشیدن اوضاع سوریه سرمایه‌گذاری کرده‌اند، چندان راغب به آتش‌بس نبودند لذا از ابتدا استمرار ناامنی و ناآرامی و پایدار نبودن آتش‌بس دور از ذهن نبود تا جایی اخضر ابراهیمی نیز تقریبا این موضوع را در اظهاراتش مورد اشاره قرار داده بود که خیلی امید به آتش بس نیست و ممکن است این امر از طرف گروه‌های آشوب‌طلب در داخل سوریه نقض شود.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درباره راه‌حل بحران سوریه در شرایط فعلی نیز خاطرنشان کرد: برنامه‌های بشار اسد و دولت سوریه در جهت تعامل و یا حتی رفتن به سمت تعیین حقوق و آزادی‌ها در چارچوب قانون و یا یک نگاه اصلاحی در امور می‌تواند شرایط را یک قدم به شرایط مناسب‌تر نزدیک‌تر کند.

سبحانی‌نیا ادامه داد: آنهایی که برای سوریه سرمایه‌گذاری کردند، مساله‌شان سهم و نقشی است که باید در اوضاع منطقه داشته باشند تا از این پایگاه بتوانند در جهت منافع خودشان استفاده کنند. به نظر من مشکل آنها مشکل مردم سوریه و حقوق آنها نیست بلکه از نظر آنها نقش، سهم و جایگاهی که باید در اوضاع منطقه از طریق این کشور داشته باشند مشخص نیست لذا تلاش آنها بر این است که این وضع را به هم بزنند تا شاید بتوانند در شرایطی غیر از این به سهم بیشتری دست پیدا کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم تلاش کشورهای همسایه سوریه برای برقراری صلح، امنیت و بازگشت آرامش به این کشور گفت: گروه تماس، کشورهای اسلامی، جنبش عدم تعهد و کشورهای ایران، مصر،‌عربستان و ترکیه می‌توانند به بهبود شرایط کمک کنند، البته در نشست‌های اولیه‌ای که در این رابطه برگزار شد، توافقاتی صورت گرفت که اجرا نشد در حالی که اگر عملی می‌شد می‌توانست فضا را تلطیف کند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: شاید راه‌حل اصلی مشکل سوریه این باشد که کشورهایی که از بیرون به این کشور سلاح می‌فرستند و گروه‌های معارض را تجهیز می‌کنند، دستشان قطع شود و امکانات، سلاح و مهمات در اختیار گروه‌های مبارز قرار ندهند تا این امر به بهبود شرایط در وضعیت کنونی کمک کند./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet