انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/09 09:12:56
سرویس اجتماعی
تأمینی‌لیچایی: مردم کشش افزایش تعرفه‌های پزشکی را ندارند

کلید افزایش تعرفه درمانی، شکوفایی بیمه‌ها است

نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی اقتصاد کشور مردم کشش افزایش تعرفه‌های پزشکی را ندارند، گفت: در صورتی که مسئولان نظام سلامت خواستار افزایش تعرفه هستند، نخست باید بیمه‌ها را برای تحت پوشش قرار دادن این هزینه‌ها متقاعد کنند.
کلید افزایش تعرفه درمانی، شکوفایی بیمه‌ها است نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی اقتصاد کشور مردم کشش افزایش تعرفه‌های پزشکی را ندارند، گفت: در صورتی که مسئولان نظام سلامت خواستار افزایش تعرفه هستند، نخست باید بیمه‌ها را برای تحت پوشش قرار دادن این هزینه‌ها متقاعد کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/22301.jpg کلید,افزایش,تعرفه,درمانی،,شکوفایی,بیمه‌ها,است Icana

حسن تأمینی‌لیچایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده در رابطه با تغییر تعرفه پزشکی در کشور، تصریح کرد: تاکنون در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بحث مشخصی درباره تغییر تعرفه‌های پزشکی انجام نشده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تعرفه‌های حوزه سلامت باید به دو قسمت تقسیم شود، گفت: هم‌اکنون یکی از بخش‌های تعرفه‌ای، تعرفه‌ مطب‌های پزشکی است که به‌طور حتم باید جلوی افزایش تعرفه این مراکز گرفته شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از تعرفه‌های حوزه سلامت، تعرفه بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی است، که با توجه به تحریم‌ها و افزایش ارز وضعیت این مراکز بسیار بحرانی است.

این نماینده مجلس نهم، با بیان اینکه بیمارستان‌ها هم‌اکنون به‌علت افزایش چند برابری قیمت محصولات پزشکی با مشکلات اعتباری روبه‌رو هستند، افزود: متأسفانه درآمد حاصله این مراکز کفاف هزینه‌های چشمگیر را نمی‌دهد، لذا شاهد هستیم که مراکزی همچون بیمارستان‌ها به‌ویژه بیمارستان‌های خصوصی، آزمایشگاه‌ها و رادیولوژی در حال ورشکستگی هستند.

تأمینی‌لیچایی با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی اقتصاد کشور مردم کشش افزایش تعرفه‌های پزشکی را ندارند، یاد‌آور شد: به‌طور حتم با افزایش تعرفه حوزه درمان، بیماران اولین کسانی هستند که از این موضوع آسیب می‌بینند.

وی بیمه‌های درمانی را کلید افزایش تعرفه‌های پزشکی دانست و گفت: در صورتی که مسئولان نظام سلامت خواستار افزایش تعرفه هستند، نخست باید بیمه‌ها را برای تحت پوشش قرار دادن این هزینه‌ها متقاعد کرد.

تأمینی‌لیچایی، با اعلام اینکه مجلس و دولت باید برای حل مشکلات بیمارستان‌ها تلاش و برنامه‌ریزی کنند، تصریح کرد: به‌طور حتم دولت باید با اختصاص اعتبارات حوزه سلامت وضعیت کنونی این حوزه را بهبود ببخشد.

نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه اختصاص ندادن اعتبار ۶ هزار میلیاردی از سوی دولت آینده خطرناکی را برای بخش بهداشت و درمان کشور رقم می‌زند، یاد‌آور شد:‌ یکی از این مشکلات ابهام در اجرای طرح پزشک خانواده است، لذا اجرای این طرح در کشور تنها به اختصاص اعتبارات مورد نظر وابسته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet