هدر موبایل
1391/08/15 10:57:04
سرویس فرهنگی
بزرگواری :

فرهنگ غنی اهل‌بیت(ع ) باید در جامعه نهادینه شود

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، گفت: فرهنگ موجود در جامعه باید با فرهنگ متعالی اسلام و اهل بیت (ع) هماهنگ شود، زیرا این امر موجب می‌شود بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در کشور کاهش یابد.
فرهنگ غنی اهل‌بیت(ع ) باید در جامعه نهادینه شود عضو فراکسیون روحانیون مجلس، گفت: فرهنگ موجود در جامعه باید با فرهنگ متعالی اسلام و اهل بیت (ع) هماهنگ شود، زیرا این امر موجب می‌شود بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در کشور کاهش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/5694.jpg فرهنگ,غنی,اهل‌بیت(ع,),باید,در,جامعه,نهادینه,شود Icana

سید علی محمد بزرگواری در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت،افزود: مربیان تربیتی جامعه باید به جایگاه و اهمیت ترویج فرهنگ دینی و ارزش‌های اخلاقی در جامعه واقف باشند و به منظور دستیابی به اهداف والای خود و جذب جوانان ابزارهای تبلیغی جدید را شناسایی کنند.

نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: توسعه فرهنگ دینی و هدایت صحیح روند تبلیغ در جامعه، نیازمند استفاده از ابزارهای نوین تبلیغاتی به وسیله متولیان و رسانه ملی است.

وی ادامه داد: بشرنیازمند توسعه دینی است و توسعه به مفهوم دینی و با نگرش مذهبی آن ریشه در آیات قرآن دارد و واژگانی همچون رشد، تعالی، تکامل و تزکیه بیانگر ابعاد آن است.

بزرگواری افزود: فرهنگ دینی زیربنای توسعه اعتقادات دینی در جامعه را تشکیل می‌دهد و باید تلاش‌های گسترده‌ای را در راستای نیل به اهداف فرهنگی و مذهبی آغاز کرد.

وی با بیان این که تبلیغ و حرکت در مسیر توسعه فرهنگ دینی پیمودن راهی طولانی و پرمسوولیت است، افزود: توجه به فرهنگ دینی، جهت دهنده دیگر عرصه های توسعه در جامعه اسلامی است.

بزرگواری  تصریح کرد :در فرهنگ اسلامی ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه فرهنگی جامعه وجود دارد و این موضوع از نقاط برجسته فرهنگ اسلامی است. ماه مبارک رمضان، ایام محرم، اعیاد اسلامی و ملی، اماکن مقدس و مواردی مانند آن ظرفیت‌های بسیار مناسب برای توسعه و تعمیق فرهنگ اسلامی در جامعه هستند و باید در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی از این ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده شود.

 عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی، مجلس یاد آورشد: بیداری اسلامی که اکنون در بسیاری از کشورهای منطقه شاهد آن هستیم، ناشی از فرهنگ ناب اسلامی است و ملت ایران در این برهه از زمان توفیق پیدا کرده که پرچم‌دار این فرهنگ باشد./

پایان پیام

      

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet