ولادت امام موسی کاظم (ع)
1391/08/08 11:41:20
سرویس استان ها
سالک با اشاره به تشییع پیکر سرلشگر شهید کیانجو در اصفهان:

افلاکیان جنگ به دست خاک سپرده می‌شوند

نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم گفت: پیکر سرلشگر شهید کیانجو از خلبانان دوران دفاع مقدس در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده می‌شود.
افلاکیان جنگ به دست خاک سپرده می‌شوند نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم گفت: پیکر سرلشگر شهید کیانجو از خلبانان دوران دفاع مقدس در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/6009.jpg افلاکیان,جنگ,به,دست,خاک,سپرده,می‌شوند Icana

احمد سالک کاشانی در گفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، در ارتباط با تشییع پیکر سرلشگر خلبان شهید کیانجو افزود: در روز نخست جنگ تحمیلی، هواپیماهای گروهی از خلبانان ایرانی در حین دفاع از کشور مورد اصابت قرار گرفت و دو خلبان ایرانی تنها سه ساعت پس از نخستین حمله رژیم بعث عراق به ایران به شهادت رسیدند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون پس از گذشت سال‌ها پیکر این دو نفر به همراه پیکر پنج شهید دیگر که از خلبانان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی بودند، کشف شد.

سالک کاشانی با اشاره به کشف پیکر شهدای جنگ تحمیلی در روزهای اخیر یادآور شد: در روزهای اخیر پیکر چند تن از شهدای جنگ تحمیلی در منطقه کوت عراق کشف شده که یکی از این شهدا از خلبانان استان اصفهان است.
وی تصریح کرد: چهار تن از این شهدا به نام‌‌های سرلشگر خلبان محمد حاجی، سرلشگر خلبان خالد حیدری، سرلشگر خلبان قدرت‌الله کیانجو و سرلشگر خلبان محمد صالحی شناسایی شده‌‌اند و سه نفر دیگر گمنام هستند.
سالک خاطر نشان کرد: این شهدا پس از حمله رژیم بعث عراق به انجام عملیات پدافند هوایی اقدام کردند و برنامه‌ریزی‌های صدام به هم ریختند و این درحالی است که ما هنوز بخشی از اقدامات آن‌ها را هنوز نمی‌‌دانیم.
عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس نهم تاکید کرد: شهید کیانجو که به همراه دیگر یاران خود به دور حرم مطهر امام رضا(ع) طواف داده شد، امروز بر دوش مردم شهید پرور اصفهان تشییع و پیکر وی پس از سال‌ها در کنار یاران شهید خود در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet