خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/08/09 11:39:00
سرویس فرهنگی
کریمیان عنوان کرد:

فرهنگ خبر و خبرخوانی باید تقویت شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم، توجه دولت به وضعیت اقتصادی خبرگزاری‌ها را مهم دانست و گفت: فرهنگ خبر و خبرخوانی باید با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها تقویت شود.
فرهنگ خبر و خبرخوانی باید تقویت شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم، توجه دولت به وضعیت اقتصادی خبرگزاری‌ها را مهم دانست و گفت: فرهنگ خبر و خبرخوانی باید با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها تقویت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/21172.jpg فرهنگ,خبر,و,خبرخوانی,باید,تقویت,شود Icana

امید کریمیان در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در ارزیابی از وضعیت نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها، گفت: برگزاری نمایشگاه مطبوعات، مردم را به رفع نیاز خبری خود از رسانه‌های داخلی تشویق می‌کند.

نماینده مردم سروآباد و مریوان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حضور و فعالیت خبرگزاری‌ها و رسانه‌های خصوصی دراین دور از نمایشگاه، بیشتر به چشم می‌آمد، افزود: با وجود اینکه رسانه‌های خصوصی صاحب تشکیلات سازمانی قوی نیستند و از بودجه دولتی ارتزاق نمی کنند اما نسبت به رسانه‌های دولتی حضور فعال تری در نمایشگاه داشتند.

وی، با یادآوری وضعیت غرفه برخی از رسانه‌های دولتی در نمایشگاه امسال، ادامه داد: درحالی که انتظار بود رسانه‌های دولتی به دلیل ارتزاق از بودجه دولت جلوتر از رسانه‌های خصوصی باشند اما حتی در برخی مواقع به سوژه سایر رسانه‌ها تبدیل شده بودند.

این نماینده مستقل مجلس نهم، ضمن ابراز خرسندی از اختصاص هفته‌ای برای برپایی نمایشگاه مطبوعات، گفت: درعین حال فرهنگ خبر و خبرخوانی باید با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها تقویت شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم، توجه دولت به وضعیت اقتصادی خبرگزاری‌ها را مهم دانست و گفت: یارانه رسانه‌ها باید به موقع پرداخت شود تا رسانه‌ی درگیر مشکلات مالی نداشته باشیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تصمیمات وزارت ارشاد و دولت نباید منجر به تضعیف رسانه‌های داخلی شود، توضیح داد: با اختصاص یارانه کافی و پرداخت به موقع آن به رسانه‌ها صاحب رسانه هایی پویا و استقبال مردم به مطالعه مطبوعاتی خواهیم بود.

وی، توضیح داد: در قرنی هستیم که دانایی و اطلاعات به عنوان موتور محرکه توسعه اقتصادی و اجتماعی مطرح است و در این شرایط کار رسانه‌ای و اطلاع رسانی باید اولویت کاری هر یک از دستگاه‌های کشوری باشد.

کریمیان با اعتقاد بر اینکه یک مدیر برای تصمیم گیری درست نیازمند کسب اطلاعات به موقع و صحیح است، گفت: در شرایطی که مدیریت قوی به داشتن اطلاعات نیازمند است، رسانه‌های ایران باید خوراک اطلاعاتی دستگاه‌های کشور را فراهم کنند و اجازه ندهند مدیران دستگاه‌ها در بی‌خبری از تحولات دنیا مشغول تصمیم گیری باشند./

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها از روز 7 آبان در مصلی بزرگ تهران آغاز به کار کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet