انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/08 13:59:08
سرویس اجتماعی
قائید‌رحمت:

ساخت‌و‌ساز بر روی گسل‌های تهران متوقف شود

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر این که باید وضعیت گسل‌ها در تهران جدی گرفته شود، گفت: مسئولان ذیربط باید از ساخت و ساز بر روی این گسل‌ها که وضعیت خطرناکی دارند، جلوگیری کنند.
ساخت‌و‌ساز بر روی گسل‌های تهران متوقف شود دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر این که باید وضعیت گسل‌ها در تهران جدی گرفته شود، گفت: مسئولان ذیربط باید از ساخت و ساز بر روی این گسل‌ها که وضعیت خطرناکی دارند، جلوگیری کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/28047.jpg ساخت‌و‌ساز,بر,روی,گسل‌های,تهران,متوقف,شود Icana

عباس قائید رحمت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: گسل‌های شهر تهران وضعیت متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند اما به طور حتم یک فرایند و یک پروسه زمانی موجب شده که گسل‌ها شکل خطرناکی پیدا کنند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که وضعیت گسل‌های شهر تهران خطرناک است، تصریح کرد: برای مدیریت این گسل‌ها باید اقدامات اساسی از سوی مسئولان انجام شود به ویژه جلوگیری از ساخت وساز مسکن بر روی این گسل‌ها مهمترین کاری است که باید انجام شود.

وی با بیان این که قانون اختیاراتی را به شهرداری، شورای شهر و استانداری داده است، افزود: هر یک از این نهادها باید با بررسی دقیق و کارشناسی‌شده وضعیت گسل‌ها در مورد ساخت و ساز در مناطق پرخطر تصمیم‌گیری کنند.

این نماینده مجلس نهم با مدنظر قرار دادن این موضوع که خطر رانش زمین نیز شهر تهران را تهدید می‌کند، یادآور شد: بهترین راه برای مدیریت گسل‌های شهر تهران این است که در مورد آنها نظرات کارشناسی ارائه شود.

قائید رحمت با تاکید بر ضرورت هماهنگی مسئولان در زمینه مدیریت گسل‌های شهر تهران، عنوان کرد: اگر مسئولان ذیربط با همکاری و هماهنگی با یکدیگر ساخت و ساز در شهر تهران را مدیریت کنند، به طور قطع در آینده مشکلات کمتری پیش آمده و در صورت وقوع زلزله میزان تلفات و آسیب‌ها به حداقل ممکن کاهش می‌یابد.

دبیر دوم کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از وضعیت مسیرهای ارتباطی و دسترسی در شهر تهران گفت: متاسفانه در حال حاضر کوچه‌ها و خیابان‌های بسیار کم عرضی در شهر تهران وجود دارد که تراکم ساخت و ساز در آنها اتفاق افتاده اما راه دسترسی و رفت و آمد در این مناطق با مشکلات اساسی مواجه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet