انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/09 09:33:57
سرویس فرهنگی
پژمان فر:

توسعه فرهنگ دینی و علوم تربیتی در مدارس ضروری است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: افزایش علم و دانش اگر توام با تقوا باشد ثمرات بهتری به همراه دارد و مدارس علوم و معارف اسلامی، مانند شجره طیبه‌ای هستند که با حمایت تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش، می‌توانند احیاگر بهترین محتوا در حوزه دینی باشند.
توسعه فرهنگ دینی و علوم تربیتی در مدارس ضروری است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: افزایش علم و دانش اگر توام با تقوا باشد ثمرات بهتری به همراه دارد و مدارس علوم و معارف اسلامی، مانند شجره طیبه‌ای هستند که با حمایت تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش، می‌توانند احیاگر بهترین محتوا در حوزه دینی باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/26037.jpg توسعه,فرهنگ,دینی,و,علوم,تربیتی,در,مدارس,ضروری,است Icana

نصرالله پژمان فر درگفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود:علوم تربیتی، جزء دروس  تاثیرگذار بر فرهنگ اجتماعی در کشور به شمارمی‌آیند، زیرا دستیابی به پیشرفت‌های علمی در سایه  علوم تربیتی موجب خنثی سازی توطئه های شوم دشمنان علیه جوانان می شود.

نماینده مردم مشهد و کلات درمجلس شورای اسلامی ، تصریح کرد:ارتقای سطح دروس تربیتی در راستای ترویج و گسترش فرهنگ اسلامی در جامعه نیازمند همکاری مسوولان مربوطه است.

وی ادامه داد : پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مقوله توسعه فرهنگ دینی به صورت بخشی از آرمانهای اساسی  کشور درآمده و از همین رو فرهنگ غنی ایران اسلامی، دارای اهمیت فراوانی است.تجربه نشان داده که توسعه فرهنگ دینی مطلوب و آرمانی، زمانی امکان پذیر است که ارتباط وثیق و متینی بین علوم تجربی و آموزشی برقرار باشد.

پژمان فرافزود :مراکز تربیتی به‌عنوان بخشی از دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی می‌توانند در زمینه فرهنگ‌سازی، انتقال مفاهیم ارزشی و پیام انقلاب و همچنین راه‌کاری برای مقابله با اسیب‌های اجتماعی به کار گرفته شوند.

 نماینده مشهد تصریح کرد :نهادینه کردن دروس تربیتی در مدارس نیازمند رشد و توسعه سطح فرهنگی  در این مراکز فرهنگی است واز این روباید با ایجاد این گونه مراکز جوانان و نوجوانان را تشویق و ترغیب به خواندن کتاب کرد.

 وی ادامه داد: در شرایط کنونی که کشور علاوه بر تحریم های گسترده با هجمه سنگین دشمنان نظام و انقلاب در حوزه جنگ نرم مواجه است، باید به گونه ای برنامه‌ریزی کرد که با تقویت کارهای پرورشی توطئه های دشمنان خنثی شود.

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، یاد آورشد: برای دستیابی به اهداف مدنظر در نظام آموزشی ،رفع مسائل و مشکلات مرتبط با آموزش و پرورش باید در اولویت کاری مسوولان قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet